Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanul valaki jogot levelezőn?...

Tanul valaki jogot levelezőn? Melyik intézmény ajánlott? Tudok mellette dolgozni?

Figyelt kérdés
A Széchenyi István Egyetemen, illetve az ELTÉn gondolkozom.

2017. jún. 12. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
A levelező erre van kitalálva.
2017. jún. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Én az ELTE-re jártam. Lehet mellette dolgozni, mert kéthetente pénteken és szombaton van csak konzultáció, de az előadásokra amúgy sem kötelező bejárni. Első évben ha jól emlékszem nem is volt semmiből szeminárium, és évközi számonkérés sem volt. Később már volt gyakorlat (például közigazgatási jogból), ahol minden alkalommal zh-t is kellett írni, de azt estére tették, hogy aki napközben dolgozik az is bejárhasson. Európai közjogból, nemzetközi jogból meg évfolyamzh volt, ami előfeltétele volt a vizsgának. A vizsgaidőszakra azért mindeképpen kell néhány szabadnap, mert hétköznapokon vannak a vizsgák általában együtt a nappalisokkal.

Tehát technikailag megoldható a meló és a levelező, más kérdés, hogy mennyire tudsz így készülni, tanulni?! Én esténként tanultam, és néha a munkahelyemen is tudtam vele foglalkozni. Nyilván ez függ az egyéni körülményeidtől; kisgyerekek mellett otthon este esetleg nem tudsz vele foglalkozni, a munkahelyen sem tudod soha elővenni, elengednek-e kéthetente pénteken vagy egyáltalán vizsgázni, amikor szeretnél stb... Leginkább persze tőled függ! Nem könnyű a jog, de semmilyen különös képességet nem igényel, sokat kell tanulni. Elsőben a római joggal kell a legtöbbet foglalkozni, el kell kezdeni rá a tanulást jóval a vizsgaidőszak előtt. A többi tárgy (magyar jogtöri, filozófia, közgáz) megtanulható vizsgaidőszakban is. Másodikban a közigazgatási jog volt a legnehezebb, harmadikban a polgári perjog, negyedikben a pénzügyi jog és a társasági jog. Tehát minden évben van valamilyen "mumus-tárgy", amire jó ha folyamatosan készülsz és a vizsgaidőszak legelején levizsgázol belőle, és akkor az apraja már menni fog kampánytanulással is!

2017. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!