Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE jog vagy nemzetközi...

ELTE jog vagy nemzetközi gazdálkodás Corvinus?

Figyelt kérdés
Ha mindkettőre lenne lehetőségetek melyiket választanátok figyelembe véve az egyetemek majd a később végzendő munka nehézségét és hogy mennyire fizetik majd meg azt? (Jogász képzés után ügyész vagy nyomozó szeretnék lenni, ügyvédi pálya nem vonz, nemzetközi gazdálkodás elvégzése után cégeknél szeretnék külföldi kapcsolattartó lenni)

2017. jún. 12. 14:59
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Nekem több jogot végzett ismerősöm nagyon nehezen helyezkedik el. Szeretik a munkájukat, de nem találnak könnyen jól fizető állást. Ez a képzés szerintem sokkal inkább behatárol, mint a legtöbb gazdasági szak, amik után viszont érdemes specializálódni, mert a túlképzés miatt muszáj valahogy kitűnnöd a sok közgazdász közül.


Én egyébként idén érettségizek és Corvinus nemzetközi gazdálkodást írtam be az első helyre. Úgy tűnik, fel fognak venni :))

2017. jún. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A felelősséget tekintve az ügyész és a nyomozó nagyon felelősségteljes állás, míg a külföldi kapcsolattartó max elveszti a munkáját rossz döntés esetén, addig egy ügyész és nyomozó nagyobb bajban lehet, ha elnéz valamit.


Fizetés szempontjából az ügyész alapesetben jobban keres, mint egy nemzetközi kapcsolattartó, sőt a kapcsolattartók többségének nem is kötelező az egyetemi végzettség éppen ezért sokkal többen jelentkeznek erre a szerepkörre, ezáltal pedig a fizetési igény is csökkenhet.


De ezektől függetlenül azt válaszd, amelyik jobban érdekel téged, amelyiket még fáradtan is szívesen végzel.


ui: Tudom, hogy a külföldi kapcsolattartó egy nagyon fancy cuccnak hangzik, de általában nincs ilyen jellegű állás pályakezdők számára, mármint ha a country manager állásra gondolsz, mert ott már több, mint 5 éves munkatapasztalatot várnak el, amelyet valamilyen vezető gazdasági pozícióban kell eltölteni.

2017. jún. 12. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! 2-es: van olyan ismerősöm, aki ezzel a szakkal pályakezdőként olyan pozícióban helyezkedett el, hogy tárgyalásokat szervez és irányít külföldi partnerekkel.
2017. jún. 12. 16:21
 4/5 A kérdező kommentje:

*Azt nem tudom mi a pontos megnevezése, de nekem ez szimpatikus lenne.:D

Egyébként tudom, hogy jogász alapból többet keres, de a pályakezdő fizut nagyon keveslem, meg amit írtatok is, hogy elég nagy a felelősség...

2017. jún. 12. 16:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Manapság az tud igazán elhelyezkedni aki szakirányban dolgozik már egyetemi évei alatt. Tehát amikor lediplomázik akkor már 1-2 éves szakmai tapasztalattal indul.

Tehát ha csak végig nézzük a gyakornoki állásokat :D Hát nyelvet igénylő munka sokkal több van mint jogász. Utóbbinál pedig pályakezdőként sokkal jobban függesz a kapcsoalatoktól ismerősöktől

2017. jún. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!