Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mérnökinfo gazdinfo helyett?

Mérnökinfo gazdinfo helyett?

Figyelt kérdés
Most erettsegizem, de ugye meg valtoztathatok az egyetemek sorrendjén. Nem igazán sikerült eldöntenem hogy gazdasági (Corvinus) vagy mérnök (BME) informatikara jelentkezzek. jol gondolom, hogy akkor maradjon az első helyen a mérnök info, mert onnan azért jóval egyszerűbb az átjárás a gazdasagira ha meg gondolnám magam?

2017. jún. 12. 23:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Az átjárás sehol nem úgy megy, hogy fogod magad és átmész. Sokszor örül az ember, ha pár tárgyát elfogadják és átveszik költségtérítésesre - és akkor az államiról még csak nem is álmodtam... Talán az általánosan elmondható, hogy egy mérnök könnyebben képzi át magát gazdasági szakemberré, mint fordítva. De erre ne alapozz! Azt válaszd, amelyik jobban érdekel!
2017. jún. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
38%

mérnökként szerintem picit jobb esélyekkel indulsz..

több matekot tanulsz, amit gazdasági szakokon elfogadtathatsz, ráadásul van néhány gazdasági tárgyad is, ami fordítva nem igaz.

de az elsőnek igaza van, a váltás sehol sem egyszerű.

megemlítendő, hogy nagyon sok mérnök végez bsc után gazdasági msc-t (megspórolva maguknak jó néhány évet) mérnöki msc mellett, vagy után...

2017. jún. 13. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
50%
Hát. Azért a kettő szak eléggé ég és föld. Nem a Corvinus-t akarom lehordani, de a gazdaságinformatika képzésük inkább gazdaság, mint informatika. A BME esetében pedig elég erős mérnökinformatika az a mérnökinformatika (kicsit furán hangzik :D). Nyilván mérnökinfón is fogsz tanulni valamennyi gazdaságot, de abszolút nem az dominál. Tehát azt válaszd amelyik jobban érdekel (ha a Corvinusra mész, akkor számolj azzal, hogy kevés informatikát fogsz tanulni, ha pedig a BME-re, akkor kevesebb gazdaságot).
2017. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
31%

Egyik nagy különbség, hogy a Corvinuson a gazdinfót elfogod végezni és jó szakember leszel, a BME VIK-en a mérnökinfót több mint 50%-os valószínűséggel nem fogod elvégezni és így diplomád sem lesz. A hallgatók több, mint 50%-a nem tud diplomát szerezni a BME-VIK-en. Jó esetben 5-6 év alatt fogod elvégezni, ha nem vagy benne az előbbi több mint 50%-ban. Ha a Corvinusra jelentkezel, akkor már rég mesterre fogsz járni, miközben a BME VIK-en csak az alap diplomádért küzdesz.

A gazdinfó nagy előnye, hogy mesterre könnyen mehetsz belőle informatika területre és gazdasági területre is főleg a BCE-n. (Jól Programozni a BCE-n is meg fogsz tanulni.) (Átjelentkezni csak fizetősre fognak átvenni, átjelentkezés csak újra felvételivel lesz államis, ami már nem is átjelentkezés, hanem újrafelvételi.)

Ezenkívül a BME mérnökinfóra most 720 hallgatót fognak felvenni. Ennyi hallgató színvonalas oktatásához a nincsenek meg a feltételek, annyian lesztek, mint a heringek, szórni fogják a népet még inkább. Ezeket mérlegeld, azt bölcs döntést hozzál.

2017. jún. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
52%
#4 Szerintem borzasztó nagy felelőtlenség ilyet tanácsolni, hogy a könnyebb út a jobb (mert a mondanivalód ennyit jelent), főleg ha felsőoktatásról van szó. Még jó hogy nem azt mondod, hogy menjen egy teljesen irreleváns szakra, amit könnyű elvégezni, mert legalább 3 év múlva lesz diplomája - amivel nem tud mit kezdeni.
2017. jún. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nem azt írtam, hogy könnyebb elvégezni, hanem azt, hogy túl nagy a kockázat a BME VIK-en. Nem egy írreleváns szakot javasoltam, hanem ugyanazon a képzési területen egy másik képzést. Vajon nem jár lényegesen jobban egy neves egyetemen megszerzett gazdinfó diplomával, mint egy meg nem szerzett BME VIK-es mérnökinfó diplomával?
2017. jún. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%

programozás mérnökinfón van inkább. GAzdinfóval nem igazán lehetsz programozó


Érdemes lenne operatív tanterveket megnézned és összehasonlítanod

2017. jún. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

#6 Ezt írtad, még most a második válaszodban is. És a Corvinus/BGE gazdaságinformatika közel sem ugyanaz a képzési terület, mint egy mérnökinformatika (legyen az BME vagy más intézmény). Már eleve az informatika oktatás színvonalából adódóan ez nem lehetséges (Corvinus gazdaságspecifikus, nyilván a programozást és az informatikát nem tudják azon a színvonalon hozni).

Lényegében úgy beszélsz a BME-ről mintha elvégezhetetlen lenne, pedig egyáltalán nem. Szorgalom kell hozzá.

2017. jún. 14. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
72%

Én speciel BME mérnök infón kezdtem karrieremet, de nem bírtam. Ebben benne volt a lustaságom, a tárgyak nehézsége, illetve a sokszor durva követelmények.

Aki érti, szereti, annak is küzdenie kell, de megéri azoknak csinálni,mert nagyon jó szakemberek lesznek.


Gazdinfó meg teljesen más beállítottságú. Nem a tömény nyers tudást próbálják beléd tömni, hanem inkább szemléletet nyújt, sokat foglalkoznak azzal, hogy a kommunikációs képességeidet csiszolhasd(sok előadást kell tartani, csoportmunkák). Infó nem nagyon van, az is inkább csak betekintés szintjén. Persze ha szeretnél megtanulhatsz kódolni melette, lesz időd. Dolgozni is tudsz már a harmadik félévtől kb.


Az, hogy neked melyik a jobb nem tudom megmondani, tőled függ mennyire vagy ambíciózus, mivel szeretnél inkább foglalkozni.

Ha van konkrétabb kérdésed szívesen válaszolok. :)

2017. jún. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%
#8 Azért tudnod kellene mely szakok tartoznak egy képzési területhez. A gazdinfó meg a mérnökinfó is az informatika képzési területhez tartozik. Az oktatás színvonala lényegesen magasabb a BCE-n és a BGE-n mint a BME VIK-en. A BME-VIK -en nem tanít az oktatók többsége, hanem lerombolja a hallgatókat mentálisan, direkt szívatja őket, azért mert semmilyen minőségbiztosítása nincs a karnak az oktatásra vonatkozóan. Nem úgy tanítják, hogy megtanuld, hanem hogy a legnehezebben tudd megtanulni.Ezért van, hogy csak 10-15 % végzi el egyenesben a szakot. Nyilván aki benne van ebben a 10-15%-ban annak jó, a többiek nagyot szívnak és nem azért mert hülyék, hiszen a legjobbak kerülnek a a karra. Elavult dolgokat oktatnak és azt kérik számon amit nem tanítottak meg. Aki ide jelentkezik elég nagy baklövést követ el, mert túl nagy a kockázata, hogy nem lesz benne a 10-15%-ban és a diplomája semmivel sem lesz értékesebb, mint egy ÓE-snak vagy PE-snek, sőt.
2017. jún. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!