Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Valaki elmagyarázná, hogy ez...

Valaki elmagyarázná, hogy ez hogyan van a felvételinél (középiskola)?

Figyelt kérdés
A jelentkezési lapokat az iskola intézi vagy nekünk kell?Azt tudom,hogy azt a lapot,amin az iskolákat kell megjelölni,az iskola intézi. A központira a jelentkezést? Én egy elég messzi iskolába akarok menni,majdnem 400 km,és a honlapjukon nem találtam jelentkezési lapot. Az iskola intézi,vagy náluk nem lehet felvételit írni? Akkor hol kell megírni?

2017. jún. 13. 19:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Az általános iskola intéz mindent.

A menete a következő.

Decemberben oda kell jelentkezned, ahol írni szeretnéd a felvételit. Ez az írásbeli felvételi központi, mindegy hol írod, január közepén van. Erre a jelentkezést az ált. iskola küldi el.

Az eredmény ismeretében kell megjelölni azokat az iskolákat, ahová felvételizni szeretnél. Ezt is a saját iskolád küldi.

Jön a szóbeli felvételi kb. március elején. Nem minden iskolában van. Erről tájékozódhatsz az iskolák honlapján.

A szóbelik után az iskolák megadják az ideiglenes felvételi sorrendet. Ennek tudatában még változtathatsz az iskolák sorrendjén - csak azokén, amiket megjelöltél.

2017. jún. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2017. jún. 14. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!