Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hol tudnék továbbtanulni,...

Hol tudnék továbbtanulni, milyen munka illik hozzám?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta gyógyszerész akarok lenni, mindig is imádtam a kémiát és biológiát, a szüleim és tanáraim is támogattak ebben, így vegyész iskolába kerülte. Idáig nem is kérdőjeleztem meg a korábbi döntésemet, de most elkezdtem kételkedni a gyógyszerészeti pályában. Sok rosszatt hallottam róla, elvileg együtt tanulnak az orvosokkal (ezt mesélte nekem egy orvos ismerősöm), és még többett kell tanulniuk mint egy orvosnak. Pár év alatt már teljesen idegronccsá válnak, aztán meg unalmas munkát kell végezniük,nagyjából annyi lesz a feladatuk mint egy bolti eladónak (hacsak nem övéké a gyógyszertár), vagy maximum tanácsot adhatnak, gyógyszereket kevergetnek ki. Ezeket hallottam olyan emberektől akiktől nem áll távol ez a munka, de nem tudom mi igaz belőle, vannak itt gyógyszerészek akik ezt meg tudják cáfolni vagy erősíteni?

Rengeteg szakma van még ezen kívül, és egyiket sem ismerem pontosan, szóval azért gondoltam hogy rákérdezek itt is, merre induljak tovább.

A szervetlen kémiát még mindig imádom amikor anyag tulajdonságairól tanulunk, szeretem a számolós, gondolkodtatós feladatokat is, és laborból is jó vagyok. A szerves kémiával már bajban vagyok, ezen az ágon semmiképp sem mennék tovább.

A biológia az ami a legjobban megy, tanulnom is alig kell rá, elég ha csak odafigyelek órán és már írom az ötösöket, pedig ezt emelt szinten tanuljuk. Ezt szeretem a legjobban, de nem a növénytant, hanem az álattant, és főleg az emberi test minden érdekességét, és ez alatt tényleg azt értem hogy mindent ami az ember, öröklődéstől anatómiáig.

Gondolkodtam az orvosin is, de azt hallottam hogy egyetemen betegre tanulják magukat, a munkahely pedig teljesen elveszi később a magánéletüket, ez pedig annyira nem vonz. Pedig a biológiában leginkább a betegségek, vírusok, baktériumok érdekelnek még, kiskorom óta "tanulom" neten is a különböző betegségeket, tüneteket, gyógyításukat, ez a rész nagyon tetszik. (Innen jött a gyógyszerészeti mániám már egész fiatalon.)

A vegyészetről sok mindent nem tudok, és már mondták nekem hogy biológusnak is elmehetnék, de sosem tudtam ez pontosan mit csinál. Mikrobiológiai laborban már jártam, de az elég unalmasnak tűnt, egész nap egy laborban ültek és mintákat vizsgálgattak.

Én inkább "terepre" mennék ki, utazgatnék, kutatnék, mert beleőrülök a monoton munkákba.

Bocsánat ha hosszú lett a kérdés, köszönöm ha elolvastad és tudsz segíteni merre is kezdjek el keresgélni:)

17/l



2017. jún. 14. 15:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen téren ne az irányítson, hogy mit mondanak mások. Igen, egy gyógyszerész sokat tanul, egy orvos még többet. Kétségtelen, hogy mindkettőhöz komoly elhivatottság és szorgalom kell, de valamilyen formában ez szerintem mindenhol jelen van. A mérnök és a közgazdász küzd a matekkal, a jogász a római joggal... Szóval csak a szak nehézsége engem nem tántorítana el egy nagy álmomtól. Még mindig jobb olyan tárgyakkal 'szenvedni', amik érdekelnek, mint elmenni egy lazább szakra és olyat tanulni, amit unsz. Akár orvosira, akár gyógyszerészre mész, később még mindig meglesz a lehetőséged, hogy elmenj esetleg kutatni, tanítani, stb. :))
2017. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ez igaz, tényleg kell a szorgalom és az elhivatottság,de kifizetődő.:)

Csak az a baj hogy nem tudom mi legyen pontosan, milyen is egy orvos és gyógyszerész élete a gyakorlatban, mert nem szeretnék csalódni, ha egyszer sikerülne oda kerülni. Az orvosi tetszene jelen pillanatban a legjobban, de félek hogy ha ezt választanám akkor nem lenne időm munka mellett, vagy csak nagyon minimális.


És hogy van ez a váltás, el kell érnem egy szintet ahhoz hogy kutatónak mehessek, vagy ez is ezeknek a munkáknak egy területe?

2017. jún. 14. 17:24
 3/6 anonim válasza:
Úgy tudom kutatáshoz már phd(doktori) szint kell.
2017. jún. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne az befolyásoljon,hogy mit hallasz,hanem amit te akarsz.

Egyébként nem állítanám,hogy az orvosi nehezebb,mint a gytk. Hasonló szakok,de míg az orvosin rengeteg a biosz,élettan,anatómia vonal,addig a gytk-n keményen kérik a kémiát(minden apró kis részletet). Mindkettő stresszes,szóval ez alapján nehéz lenne választani.

Én végül úgy döntöttem,hogy megkérdeztem magamtól,hogy melyiket tanulnám szívesebben 0-24-ben kémiát vagy biológiát?

Ja és gytk-val nem csak patikus lehetsz,ez nagy tévedés. Ugyanúgy lehet vele kutatni,gyárakban dolgozni is.

2017. jún. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem sokáig a kémia volt a szerelmem, tudós akartam lenni gyerekként.

Idén gyógyszerésznek adtam be a jelentkezést, és gyógyszerkutatásban szeretnék majd tevékenykedni, semmi esetre sem akarok patikus lenni.

Nővérem is gyógyszerész és ő most irodai munkát végez, semmi köze ehhez, gyógyszercégnél van. Elotte gyógyszerrecepteket fordított nyelvekre, az se patikusság.

Rengeteg lehetőség van, ne aggódj :)

2017. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!!:)
2017. júl. 1. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!