Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a jobb a SOTE vagy a...

Melyik a jobb a SOTE vagy a Szegedi Tudományegyetem Orvosi kara?

Figyelt kérdés
Jövőre fogok érettségizni és nem tudom eldönteni, hogy melyikbe lehet jobb az oktatás, megyikbe éri meg menni. Kérlek aki tud az segítsen.

2017. jún. 14. 19:27
 1/10 anonim ***** válasza:
8%
DOTEOLÉ
2017. jún. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Abba, amelyik jobban tetszik, és amelyik közelebb van. Az oktatás ugyanolyan színvonalú mind a négy magyarországi egyetemen.
2017. jún. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
30%

A SOTE a legjobb minden téren ami a szakmai jövőd szempontjából fontos, ha komoly szakmai karrierre, kutatómunkára, nemzetközi szakmai pályára vágysz és magas színvonalon akarod azt csinálni.


Az viszont igaz, hogy az alapvető tantárgyakat kb. ugyanolyan színvonalon megtanítják mindenhol. Ha az a célod, hogy orvosként eldolgozgass valamelyik hazai intézményben, vidéki kórházban, háziorvosként, vagy szakrendelőben, akkor teljesen mindegy melyik hazai orvosi karra jársz. Az anatómia, élettan, gyógyszertan, kórélettan, belgyógyászat alapjait mindenhol el lehet sajátítani.

2017. jún. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
80%
#3 A SZOTE laborja például közismerten (értsd: mindenki, aki járt a kettőben, ezt mondja) jobban felszerelt, a Szent-Györgyi Albert ösztöndíjprogramról nem is beszélve, már ha kutatásról van szó, de persze, nyilván ha vidékre kerülsz, akkor "eldolgozgatásra" meg az alapokra van sok esélyed, hiszen azt, amit mindenki mond a hazai orvosi egyetemekről, és nem mellesleg kimutathatóan igaz is (rangsorok, például), eltörpül a te világos látásod mellett.
2017. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
80%
Nyilván a SOTE-nak van a legnagyobb neve, de ez nem azt jelenti, hogy az a legjobb. Szerintem számottevő különbség nincs a 4 egyetem között, nem azon múlik, hogy jó orvos leszel-e, hogy hova jársz, hanem hogy lelkiismeretesen küzdesz-e a céljaidért. Ezt pedig bármelyik egyetemen meg tudod tenni. :)
2017. jún. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
Énis ez a kettő között vacilláltam most vagy egy hónapig, de végül SZOTE lett, SOTE-ról nem hallottam annyi jót, mint SZOTE-ról, általában az emberek csak azért mennek oda, mert az "nagy szám" hogy te SOTE-s vagy mert ez az elterjedt nézet, hogy az jobb, de ha belemész teljesen a témába huzamosabb ideig, és napi szinten és kérdezel medikusokat, olvasol az interneten, statisztika stb, rájössz hogy nem is olyan nagy dolog az a SOTE, plusz nagyváros, és szerintem SZOTEn sokkal nyugodtabban, és lényegretörőbben tudok majd fejlődni e téren, ha a tanárok is a javamat akarják, és nem csak össze-vissza szivatnak. De nemáltalánossgban beszélek, ez csak az én privát véleményem :) Senkit nem akarok sérteni vele :)
2017. jún. 17. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Én sokáig Szegedre szerettem volna menni, de végül a SOTE-t választottam, mert közelebb van.(a képzések között nincs jelentős különbség, mindkét egyetemnek megvannak az erősségei) Egy másik ok amiért Pestet választottam az az, hogy jóval több klinika van és így rengeteg TDK-témából lehet választani. Az utolsó pedig az volt, hogy egy bizonyos német egyetemmel és klinikával (ahová menni szeretnék később) csak a SOTE-nak van kapcsolata, szóval szerintem próbálj minden szempontot mérlegelni és úgy dönteni.

Mindent egybevetve én nagyon szeretem a Semmelweist és szerintem a legtöbb pletyka az egyetemmel kapcsolatban hihetetlen hülyeség.(főleg amiket ezen a honlapon írnak)

2017. jún. 21. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%

A 3-as egy igazi gyökér.. :D Tökmindegy, hol végzel. Itt a 6 évről van szó. Utána pedig pécsi, szegedi, debreceni diplomával is lehet menni Budapestre vagy külföldre PhD-zni. Pesten nem csak SOTE diplomával kutatnak. Egyébként hazugság, hogy csak a SOTE-diplomával lehetnek nagy terveid. Elég sok embert ismerek, akik valamelyik orvosin végeztek. Van, aki vidéki diplomával SOTE klinikán dolgozik, valaki külföldön dolgozik (nem kis sz...ros háziorvosként, hanem milliós havi fizetésért), sőt... az USA-ba a USMLE vizsgához is mind a négy akkreditált. Csak mondom. Illetve a SOTE-nak és a POTE-nak pl van is közös kutatási projektje. Szóval olyan témában ne okoskodjunk, 3-aska, amihez nem értünk.

Amúgy meg másod és harmadév végén át lehet menni a SOTE-ra (meg SOTE-ról vidékre is).

2017. júl. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
3-aska, és mi van azzal, aki mondjuk 3 évet elvégez vidéken, a másik 3-at meg a SOTE-n? Rá mi vonatkozik? Félselejt lesz, ezért nem kutathat? :)
2017. júl. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt mondjuk árulja már el valaki, hogy vidéki orvosi diplomával miért is nem lehet kutatni magas színvonalon?! Biológusok is PhD-znek és kutatnak a SOTE-n! Akkor vidéki orvosi diplomával miért ne lehetne?! :D
2017. júl. 14. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!