Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi gazdálkodás: BGE...

Nemzetközi gazdálkodás: BGE vagy BCE?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek és nem tudom eldönteni, hogy melyik egyetemet tegyem előrébb a rangsorban. Valószínűleg önköltségesre fogok menni, itt 100k a különbség a két iskola között, a Corvinus a drágább (350k). Mindkettő egyetemről hallottam már egyaránt pozitívumokat és negatívumokat is. Ha lehet olyanok írjanak, akiknek van saját vagy ismerőse által tapasztalata az adott szakról vagy iskoláról. Előre is köszönöm a válaszokat. :)

2017. jún. 15. 12:42
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Ha van rá pénzed Corvinus
2017. jún. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

BCE-n az önköltségesre is sok pont kell (kb 445) ami csak kis különbség a 460-tól. (hátha összejönne.)


100.000 ft / félévvel nem tudom, hogy megérheti-e. Ha diákhitelből fizetnéd akkor szerintem a BGE.


Én BCE-NG-re járok, (BGE-t nem ismerem, de voltak akik átjöttek onnan és nem kibírhatatlan élményekről meséltek)


Megfelelő nyelvtudással a munkavállalásban mindegy lesz, hogy BGE-n vagy BCE-n végeztél.


szakról vélemény: szerintem megéri, bár szakmai ismereteket egyik helyen sem fogsz első évben tanulni.

ami talán fontosabb, hogy miközben tanulsz majd rájössz, hogy ez a 'nemzetközisség' mit is jelent neked. Engem például a külföldre való költözésben motivált. És úgy gondolom, hogyha esetleg csak magyar-töri tanárnak tanultam volna, nem ilyen korán kapom meg ezt a szemléletet. Talán nem is merek nagyobb döntéseket hozni. Ez viszont lehet, hogy az egyetemre járók többsége megtapasztalja, bár szerintem a nemzetközisek méginkább, méghamarabb és több esetben talán végérvényesen is. Itt a BCE-n a körülvevő emberek is motiválóak, ez nem csak a nemzetközi-re igaz itt, mivel az első 3 félévben együtt vagyunk minden egymás más szakkal. Motiváló az ha olyan emberek vesznek körül akiknek nagy céljaik vannak. (Még akkor is ha előtte bele se mertél gondolni kisebb dolgokba se) Valamilyen formában szerintem megváltoztat... Ehhez talán az egyetemi környezet, a ''tömeg'-hangulat is hozzájárul (mivel nagyon sokan tanulják egyszerre ugyanazt, akár 900-1100 diák is. (És ennyiből jó eséllyel a magadhoz illő társaságot megtalálod, még az NG 160 emberéből is...) Ez viszont igaz elhet a BGE-n is, ott is rengetegen vannak, őket nem tudom, hogy nagy célokkal rendelkeznek-e.. (Mivel nem jártam oda... bár feltételezhetőleg, és remélhetőleg igen.) Válassz az alapján ami neked fontos, ahová te szeretnél inkább járni. Ha inkább csak az a fontos, hogy ezen a szakon tanulj, akkor a BGE is jó választás.


:) ha lenne kérdésed írhatsz privátot is

2017. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2017. jún. 15. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!