Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Orvosira készülök, nem tudom...

Orvosira készülök, nem tudom hogy hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Jövőre leszek 12.-es, és lassan már gondolkodnom kell a továbbtanuláson.Mindenképpen orvosira szeretnék menni, de szerencsétlenségemre minden egyetem távol van.Még nem is ezzel lenne a baj, hanem az árak.A képzések árát tudom de a kollégiumok árát nem.Valaki tudna ebben segíteni(Pécs,Szeged,Budapest)?Érdemes lenne csak a legközelebbi egyetemre leadni a jelentkezést?Az Pécs lenne.És mi van ha pont oda nem vesznek fel?

Átlagos színvonalon élünk, így ki lehetne fizetni mindent?


17/F



2017. jún. 18. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Általában Pécsen a legalacsonyabb a ponthatár, úgyhogy valószínű, hogy ha máshova bejutottál, bejuthatsz oda is. De egyébként semmi, három helyet jelölhetsz meg ingyenesen, mondjuk elsőnek megjelölöd Pécset, másodiknak meg a második legszimpatikusabb helyet. A kolesz kb tizenötezer forint, és akkor sokat mondtam, a bérlet három-négyezer között, havi egynél többször valszeg úgyse járkálsz majd haza, egy nagy kiadás lesz az elején, a tankönyvek meg a felszerelések megvásárlása, de azt pár havi nyári munkával lehet fedezni akár önállóan is.

Hacsak nincs speciális motivációd, ne tanulj önköltségesen, sokszor még a ponthatárok is magasabbak, és havi másfélmillió nagyon durva. Egyébként a képzés ingyenes, és sok könyvet megszerezhetsz használtan/fénymásolva.

Összességében, ha nem jársz minden este bulizni, és nem szórod az ablakon a pénzt, még simán olcsóbb is vagy a családodnak, mintha otthon laknál.

Egyébként nincs sok értelme csak a legközelebbi egyetemre jelentkezni (legalábbis szerintem), mert tényleg az oda-haza vonatozás az, ami nagyjából távolságtól függően csak havi egy két ezer plusz kiadást jelentene, ha egyiket a másikhoz viszonyítod.

Ha átlagos színvonalon éltek, nincsenek speciális igényeid, és mondjuk találsz munkát, akkor nem lesz ebből olyan hihetetlenül nagy probléma.

2017. jún. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
# az a havi másfélmillió félévenként annyi
2017. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
#2 Legit, ezt elírtam, bocsi. :D
2017. jún. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!