Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nemzetközi Gazdálkodás szak,...

Nemzetközi Gazdálkodás szak, Corvinus vagy BME-GTK?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Idén felvételizek és egyre bizonytalanabb vagyok az egyetemi sorrendválasztásomba. A korábbi években mindig a Corvinus volt a célom, de mostanában a BME-re húz a szívem. Sokan mondják, hogy maradni kellene a Corvinusnál, mert értéksebb a neve a munkaerőpiacon. Mit gondoltok?


A BME-vel kapcsolatban lenne még egy olyan kérdésem, hogy valóban lehet japánt mint idegen nyelvet tanulni? Eddig is japános voltam, így sokat jelentene, ha egyetemen folytathatnám.



2017. jún. 19. 20:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindkettő jó egyetemnek számít, úgyhogy hallgass a szívedre! :)
2017. jún. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Én is erre a szakra felvételizek idén! Remélem jól sikerültek a vizsgáid :)) Nekem a Corvinus van első helyen, azért mégis az ország (egyik) legnagyobb, legrégebbi gazdasági egyeteméről van szó. Nekem sok ismerősöm és családtagom járt a BCE-re, mind nagyon szerették, nem is hallottam róla rossz tapasztalatot. De bejelöltem a BME-t is, azzal is megelégednék :) Szerintem egyikkel sem lőhetsz nagyon mellé!
2017. jún. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
31%
Corvinus..
2017. jún. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Nővérem járt erre a szakra a Corvinuson, tudott mellete munkát vállalni is, nagyon szerette, ráadásul a gyakorlati helye is szuper volt, gyakornokként is olyan 160 körüli nettó fizut kapott. Egyetem után felvették a gyakorlati helyére állandóra, magyar viszonylatban jól keres már most, egy évvel a végzése után is.

Szerintem gazdasági irányban a Corvinusnak jobbak a kapcsolatai, ha mérnöknek mennél, akkor gondolkodás nélkül a BME, de így jobb választam az előbbi.

Japánra meg most nyári szünetben hajts rá, meg majd a következőben is, tegyél le belőle egy nyelvvizsgát, ne egyetem alatt kelljen, lesz mmés elég tanulnivalód.

2017. jún. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*választás, bocsi :)
2017. jún. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!