Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Létezik olyan online tanfolyam...

Létezik olyan online tanfolyam, amely egyetemi / főiskolai végzettséget (BSc diplomát) ad?

Figyelt kérdés
Sajnos külföldre kellett költöznöm a megélhetésem végett és félbeszakítottam az egyetemet Magyarországon. Ennek ellenére szeretnék diplomát szerezni, de egyelőre nem látom a kiutat a munka világából. Most viszont ki tudnék fizetni bármilyen tanfolyamot szerencsére...

2017. jún. 20. 19:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
nincs. Levelező képzés van online nincs.
2017. jún. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az egész világon nincs, vagy csak Magyarországról beszélsz? Nem is biztos, hogy én magyar egyetemmel szeretném folytatni, inkább angol vagy német nyelven szeretnék tanulni.
2017. jún. 20. 19:46
 3/11 anonim ***** válasza:
79%
sehol nincs. Vagyis én még semmi ilyenről nem hallottam. Online hogy csinálnád a vizsgákat, a gyakorlatot, a nagygyakorlatot stb?
2017. jún. 20. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Olyan létezik, hogy online elvégezhetsz kurzusokat különböző egyetemeken. De ez egy-egy óra, és végzettséget nem ad, főleg nem diplomát.
2017. jún. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Akkor esetleg milyen képzést érdemes megcsinálni, ami online működik és mondjuk el is lehet vele helyezkedni valami fancy helyen? Gyakorlatilag informatika és pénzügy az, ami hozzám közel áll, a nyelvtudásom adott, csak jelenleg kétkezi betanított munkával keresem a kenyeremet, hiszen nincs diplomám sajnos.
2017. jún. 20. 20:32
 6/11 anonim ***** válasza:
91%

Online képzéseknek nem sok értelme van, ha fancy helyen szeretnél dolgozni. Az egyetem azért is jó, mert ott személyesen is tudsz kapcsolatokat építeni amik később segíthetnek jó álláshoz jutni. Én azt tanácsolnám, hogy most próbálj annyi pénzt keresni külföldön amennyit tudsz, és jövőre folytasd az egyetemet, mert ugye az őszi szemeszter jelentkezéséről már lemaradtál.

Milyen képzést szakítottál félbe?

2017. jún. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert nem hallottatok róla, még létezik. Vannak online végezhető bsc,ba/msc,ma képzések. Hogy mennyit ér, azt viszont nem tudom.
2017. jún. 20. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha az informatika érdekel, azt simán meg lehet tanulni autodidakta módon. Rengeteg anyag, könyvek, videók vannak fent a neten, simán el tudod sajátítani a programozás, a weblapszerkesztés vagy akármi tudást.
2017. jún. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdés. Tisztában vagyok vele, megy is. Dolgoztam is. Egy nyüves papír kell, hogy feljebb is tudjak lépni a ranglétrán.
2017. jún. 22. 22:53
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia, nem tudom,hogy még aktuális e a kérdés.



En anno 2012-ben dontottem úgy,hogy tovább folytatom a tanulmányaim. Az


Open university-n keresztul egy Business Management (Bsc with honours)/Marketing diplomát tuztem ki célul. Anno 28 évesen két munkahelyem volt (biztonsági or ill. hétvégenként kidobó-portás, valamint szukség esetén tartalékos tuzoltó). Ezt megelozoleg a szálloda igazgatásban ill vendéglátasban dolgoztam kozépvezetoi alkalmazásban (ezt csak a context miatt).



Amikor egyetem után kutattam három fo pont volt cél.Egy olyan strukturában tovább tanulni, ami a fenti életstílust és pénzkeresési lehetoségeket lehetové teszi, illetve akkreditált és miniségében elismert,és elkerulni egy nagy osszegu diák hitelt.



Leginkább azt látni,hogy sok friss diák vagy otthon él a szuleivel, vagy valamilyen anyagi segítséget kap otthonrol. Ez nekem nem adatott meg, nem beszélve a munkáim mellett akkor épp egy oroklési vita kellos kozepébe cseppentem ami nagyon sok anyagi kotelezettséget, lemondást és idot kívánt. Diploma mellett egy karriert és tokét kiépíteni ill szakmai valamint élet tapasztalatot szerezni nem konnyu.



Korbe nézve rátaláltam az Open Univeristy-re ami akkreditált és a munka adók álltal elismert volt. A kutatásaik minosége megfelel egy bármilyen nappal/full time elvégezheto egyetemének. Pl Kingston University-re járt rengeteg barátom és ismerosom (innen jott a kedv és támogatás), és volt lehetoségem bele olvasni az anyagba amiket ott oktattak. Az egyik ismerosom édesanyja még tanított is a Kingstoni egyetemen, és o is hasonló véleménnyel volt.



Ami a koltség térítéses illetve "felvételi" részét illeti, elég furcsa,hogy nem kérnek alapképzést viszont megnyugtatlak alap képzés nélkul eljon az a szint ahonnan már nincs tovább. Persze az is nyilvánvaló,hogy ezzel a hallgatók számát akarták novelni, de így egy olyan piacra tettek szert amit a tobbi intézmény teljesen elhanyagolt. Nem beszélve arrol,hogy így minekután az elso online intézmények kozott szerepeltek az ovék jelenleg az egyik legjobban kifejlesztett és karbantartott rendszer.



A tandíj befizetése után kipostázták a konyveket majd egy internetes portálon és emaileken keresztul megkaptuk a beadandók határidoit és a feladatokat. Kb 2016-ig ez volt a formátum, az idén a járvány miatt minden online. Amire egybol rájottem,hogy autodidakta módon, onszorgalomból tanulni, mikozben nincs lehetoséged csak úgy egy/egy a tanártól vagy a diáktársaktól kérdezni éloben, vagy motivációt nyerni egy egyetem atmoszférájából sokkal nagyobb kihívás volt szerintem.



180 kredit és három év kihagyás után úgy dontottem,hogy folytatom és befejezem a kurzust. Azt kell mondjam,hogy a tanultakat pompássan alkalmaztam a minden napi és szakmai életem során. Azok a munkáltatók vagy felso oktatásban dolgozók akik lenézik vagy megvetik a diplomát érdekbol teszik. Lehet,hogy probléma lesz érvényesíteni néhol a késobbiekben de úgy gondolom (pláne azután,hogy kb minden online fog folytatódni az idei év után) ez a megkulonboztetés megkopik elobb utóbb.



Azt tanácsolom,hogy a tanulmányokkal egy utemben a szakmai eloléptetésekre is koncentrálj. Szerintem a diploma nem diploma ha nem párosul hozzá a megfelelo ambíció.



Ime egy két oldal ahol hasonlítgathatsz ha van kedved:



[link]



[link]



[link]


Annyit még hozzá tennék,hogy pár éve fontolgattam,hogy átmegyek egy másik egyetemre (Anglia Ruskin) azt remélve,hogy így elkerulom a megkulonboztetéssel járó nehézségeket, minden zokszó nélkul felajánlották,hogy átveszik az elért krediteket 1/1. Tehát az open univerity-n elért kreditek minosége és mértéke megeggyezik az Anglia Ruskin és egyébb más elsimert egyetemeken szerezhetokével.


Udv


P

2020. okt. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!