Mit kezdjek az életemmel?

Figyelt kérdés

Most ballagtam 8.-ból, jövőre gimibe megyek, spanyolul és oroszul fogok tanulni. Most nyáron teszem le angolból a felsőfokú nyelvvizsgát. Az átlagom 4,8.

Mostanában sokat használom ezt az oldalt és eléggé elrettentő dolgokat olvastam (sehol nem tud elhelyezkedni az illető 2 diplomával). Nem akarom hogy ez velem is megtörténjen. Szerintetek minek kéne majd tanulnom? Ha megéri akkor diplomát szeretnék. Érdekel a kémia és a környezetvédelem.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. jún. 21. 15:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ilyen nyelvi készségek mellett nincs mitől félned. Lehet, hogy Magyarországon ez a helyzet, de külföldön nem.
2017. jún. 21. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon jó szakok és időtállóak is a környezetvédelmi mérnök meg a vegyész/mérnök is. A biológus is. Úgyhogy érdemes ezekre szakosodni.


A magyarok nagy része nem tudja, mit kezdjen az életével de ez független a "mit tanuljak" kérdéstől.


A karrieredet már azonnal érettségi után el kell kezdened. Az egyetem mellett juss be valami komoly céghez gyakornoknak, és melózz az egyetem mellett. Nem kell sokat, csak hogy tudj szakmai múltat felmutatni. Elég ha heti 1-2x délután oda dugod az orrodat és csinálsz valami komolyat. És/vagy indíts blogot, valami online projektet, vagy haverokkal állj össze és indítsatok valamilyen startupot stb. Ne várd a szlült galambot, tegyél érte.


Próbálj meg kijutni Németországba egy vagy több évre, ösztöndíjra vagy MA-zni (egyetem felső 2 éve) vagy PhD-re. Ki kell szakadni a magyar szűklátókörűségből, Sopronnál nem ér véget a világ. Csak a külföldön is tanult/dolgozott, világlátott, rugalmas értelmiség fogja a magyar gazdaságot felpörgetni.


Szóval a biosz kémia teljesen jók, minden jó ami mérnöki, "környezeti", csak ne az iskolarendszerbe bízz kizárólag, mert a papír kell de nem minden.


Hajrá!

2017. jún. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
jó erős nyelvtudással biztosan el fogsz tudni helyezkedni.
2017. jún. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
38%

Környezetvédelmi mérnökkel kb 0 esélyed van szakmában dolgozni.Max a greenpeace-nél minimálbérért.

Vegyészmérnökivel se igazán jók a kilátások, de sokkal több helyre tudsz menni vele.

Az meg hülyeség, hogy ami mérnök=jó fizu.

Egy agrármérnök,tájépítész,építész,építőmérnök nagyon nem keres jól.

2017. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Járd végig a gimit igyál bulizz élvezd ki amig tart. 12 be majd gondolkodsz ezen.
2017. jún. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha környezetmérnökin gondolkodsz,akkor BME,ME, és talán az NYME ami szóba jöhet.Én az ME-n vagyok környezetmérnökin 2 szakirány van környezettechnika (Hulladékgazdálkodás,Hulladék kezelés a főprofil) a másik a Geo-Környezetmérnöki ami inkább a Hidrogeológia felé megy el.Elhelyezkedés szempontjából nem egetverő a kereslet,de ha akar az ember és tesz érte mindennel el tud helyezkedni.A legtöbb helyen nem az számít hogy milyen mérnök hanem hogy mit tud.Lehetsz építész vagy gépész mérnök a munkáltató csak azt nézi hogy mérnök e vagy sem.Vegyész képzés meg talán Debrecenben erős,a Pécsi,Szegediről nem tudok semmi mérvadót már ha indul ott ilyen képzés.Amúgy meg ha már most érdekelnek ezek akkor érdemes majd kimenned egy Educatio-ra amit ugye mindig Bp-n szerveznek.Ott mindegyik egyetem képviselteti magát.
2017. jún. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

#2 vagyok.


Magas szintű stratégiai menedzser vagyok Európa egyik legnagyobb multijánál külföldön. Ezt tedd hozzá a véleményem súlyához (vs. az utánam következő pesszimista hozzászóló véleményéhez).


Mondom: kiszakadni a magyar mocsárból, ebben gondolkodj.

2017. jún. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én a vegyészmérnökit javaslom. Ez a szakma bár nem tartozik a legkeresettebb mérnöki szakok közé, de azért el lehet vele helyezkedni, és ha van nyelvtudásod, akkor biztos, hogy jó munkahelyet tudsz találni, akár itthon is.


Azok akik nem tudnak elhelyezkedni 2 diplomával sem általában olyan szakokat választanak, ami nem ad semmilyen tudást, nincsen bennük semmi reál tárgy, és telített a szakma ( pl kommunikáció és médiatudomány,szabadbölcsész, ilyesmik ) . Vegyészmérnökként jó nyelvtudással biztos hogy lesz munkád. Bár ha tényleg ennyire mennek a nyelvek, akkor környezetmérnökként is.

2017. jún. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ment a zöld kéz!
2017. jún. 21. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!