Gimiben, (9. osztály) a 4,88-as átlag jó?

Figyelt kérdés
Orvosira szeretnék menni, de nem tudom, hogy ez elég-e. (Matekból és fizikából vagyok egy erős négyes)

2017. jún. 23. 03:02
1 2
 1/14 anonim válasza:
17%
naon menő, én már 6ba kibuktam, mer fingom nem volt a 4jegyu szamokrol
2017. jún. 23. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%

Figyelj.


Az orvosin konkrétan lesz*rják a kilencedikes jegyeidet.

Az érettségi és esetleg a 11. évvégi és a 12. félévi jegy számít, ha nem duplázol, de mivel orvosihoz alapból 2 emelt kell, szóval akkor már jobban megérni duplázni (igen, tudom, hogy rebesgetik, hogy megszűnik ez a dolog, de már 4-5 éve ez megy és azóta nem nagyon történt semmi), na de ha mégis megszűnne vagy más módon próbálkoznál is csak 100 pont az 500-ból.


A lényeg az érettségi. Az érettségi meg sok mindenen múlik.

A tanáron, az iskolán, a szorgalmadon, a képességeiden és a memóriádon.

Most nyilván nem mindegy, hogy milyen szinten tanuljátok a kémiát meg a bioszt.

Ha emelten akkor az jó lehet, ha nem akkor 11-12. érdemes magántanár és ha van fakt a sulitokban akkor az is.

Nagyon függ attól is, hogy milyen gimi (pl egy Apáczaiban ami mondjuk bioszból meg kémiából is első mondjuk egy biosz vagy egy komplex tagozatról sokkal könnyebb lesz mint mit tudom én egy Leövey humánról. (Nem lehetlen persze.)


Sok sikert és kitartást! ;)

2017. jún. 23. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
68%

Egy jó tanács: soha ne legyél magaddal megelégedve azért mert jó átlagod van a gimiben/ pozitív visszajelzéseket kapsz ott.

Ha 5,00 lenne is az átlagod, szerinted ki a búbánatot fog érdekelni felvételinél? Senkit. Csak az számít, amiből pontot kovácsolhatsz magadnak felvételinél. Tehát az utolso két félév eredménye bizonyos tárgyakból és az érettségi tárgyak (számítási metodikától függően).

Én egy gyenge suliba jártam, 11. végéig kb sz*rtam a tanulásra, a legtöbb dolog csak úgy rám ragadt. Így is jó jegyeket kaptam.

Aztán kitaláltam, hogy orvosira megyek, így egyedül elkezdtem készülni ezerrel a felvételi tárgyakból emelt érettségire 11. utáni nyáron. Megcsináltam. Nem bántam meg, hogy sokakkal ellentétben nekem a gimi elsősorban lazulásról és szórakozásból állt, elég az egyetemen elkezdeni hajtani, élvezd ki a tinédzser éveid. Kicsit lazíts, nem leszel ebb azért, ha mondjuk a 10-es átlagod irodalomból mondjuk csak 3-as lesz. Az orvosi szempontjából meg aztán végképp nem számít.

2017. jún. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem sem kell még rágörcsölni, de azért ha tényleg orvosiban gondolkodsz, akkor a fizikára próbálj meg ráerősíteni, mert nekem az egyetemen rengeteg évfolyamtársam szenvedett a biofizikával..
2017. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Orvosihoz 2 emelt kell ez biosz és kémia/fizika. De nem éri meg a duplázás egyébként, ahhoz 90%körül léne, hogy legyen mindkettő. Az érettségi tárgyakat tanuld, a többi hanyagolható. Viszont én azt taácsolom, hogy ne görcsölj rá, ne tanuld zoknivá az agyat már a gimi alatt. Majd ráérsz az orvosin:D
2017. jún. 24. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
érdemes szelektálni, matekot, húzd fel ötösre, meg amiből érettségizel+biosz+kémia, többi senkit nem érdekel, ez is csak azért, hogy megkönnyísd magadnak, én pl egész gimiben bukdácsoltam énekből, rajzból, fizikából, most orvosira járok, semmi hátrányom nincs, meg kell tanulni tanulni és szelektálni (ének és rajz tanárunk tömérdek elméletet kértek)
2017. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
72%

77%-os


Kb 80% fölötti emelttel már jó lehet.

És ha nem dupláz, akkor kell valami, vagyis érdemes mert a 2 közép nyelvvizsga (ha letesz a kérdező 2-t) csak 40 pont.

Tehát kell OKTV, vagy verseny, vagy felsőfokú vagy valami, mert 440 pontról indítani nem biztos, hogy érdemes.

2017. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A két emeltre megkapja a maximális 100 pontot. De ha csak két 80%ot ír, az duplázva csak 420, ami max neccesen elég a vidéki orvosikra. De ha pl a soten szeretne tanulni akkor 420 nagyon keves
2017. jún. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ja most látom csak, hogy 80 fölöttit írtál
2017. jún. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Énnekem nagyon jónak tűnik, főleg, ha mindent bele is adtál, mindent megtettél. Szerintem nagyon szép eredmény.
2017. jún. 25. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!