Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Állami ösztöndíjről lenne egy...

Állami ösztöndíjről lenne egy pár kérdésem. Tudná valaki tisztázni a dolgot?

Figyelt kérdés

Erdélyi diák vagyok BTK-n és miután elvégzem szeretnék menni Magyarországra, hogy folytassam a tanulmányaimat Mesterképzéssel.


Megvan a magyar állampolgárságom, tehát, tudtom szerint, jogosult vagyok az állami támogatásra. Úgy tudom, hogy hat félévre van jogom.


Az állami támogatás az hogy műkodik? Miután befejezem az egyetemet,vissza kell fizetni? Vagy ha abbahagyom?


Olvastam azt is, hogy ha a magyar állam támogassa a tanulnmányaimat, akkor a szerződésben benne van hogy Magyarországon kell dolgozzak azért, hogy ne keljen visszafizessem a támogatott összeget.


Ezek téves vagy igazi információk? Romániában élve nem ismerem a Magyarországi rendszert annyira és azért kérném a segítségeteket.


Köszönöm előre a válaszokat.



2017. jún. 23. 12:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

12 félévet támogat az állam (orvosi esetében 14 félévet, ha jól tudom).


Ha államilag támogatott szakra mész, akkor alá kell írnod egy hallgatói szerződést. Ebben olyan dolgok vannak megfogalmazva, hogy a képzési idő másfélszeresén belül diplomát kell szerezned (nyelvvizsgával mindennel együtt). Továbbá a képzés utáni 20 évben le kell dolgoznod a felhasznált államilag támogatott féléveket Magyarországon - ebben lehet megszakítás is, a lényeg, hogy 20 év alatt meglegyen.

Ha nem teljesíted valamelyiket, akkor vissza kell fizetni az államilag támogatott féléveket kamattal együtt. Persze emellé van még egy rakat kitétel (3 gyerek szülése után mentesülsz stb stb). Illetve, ahogy tudom, hogy ha nem szerzel diplomát a képzési idő másfélszeresén belül, akkor választhatsz, hogy fizetsz (igénybevett félévek 50%-át) vagy ledolgozhatod. Szóval ez elég összetett.


[link]

2017. jún. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tájékoztatást. :)
2017. jún. 23. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!