Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 2018-ban szeretnék újra...

2018-ban szeretnék újra érettségizni történelemből, emelt szinten. Viszont suliban már nem kapok felkészítést, és dolgoznom is kellene mellette. Mit tanácsoltok, mit ajánlatok, hogy készülhetnék rá?

Figyelt kérdés

Akár már most is elkezdenék írásbelire gyakorolni. Szóbelit pedig párat kidolgozok, aztán amikor december-januárban közzé teszik pedig azokat előveszem, illetve ami nincs meg pótolnám.Igazat megvallva, örülnék, ha a minimum 45% meglenne, nyilván ha jobb lesz,annak csak örülök.

Válaszokat előre is köszönöm.



2017. jún. 23. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van a Reáltanoda alapítványnak egy történelmi könyvsorozata, írói Herber Attila, Martos Ida, Moss László és Tisza László. Asszem 6 kötetes, és szinte minden benne van amit emelt törin tudnod kell, nagyon jól leírva. Ha januárban elkezded kikölcsönözni és elolvasni mindet, az rengeteget fog segíteni, én csak az utsó kettőbe beleolvasgattam de mellette faktom tanultam a törit és magántanárhoz is jártam, 78% lett.
2017. jún. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok Budapest közelében , de pdf-formátumban megtaláltam egy-kettőt. Hatalmas köszönet az ajánlást.

Sajnos nem tudok faktra járni...igazából suliba sem,mert már egyszer érettségiztem ,így nem is iratkozhatom be, a vizsgára jelentkezhetek. Középszintűt csináltam,de egyetem miatt meg kell,meg szeretném csinálni az emeltet..és a 45%-al is megelégednék,mert megkapnám a töbletpontot.

Na és ugye 3 műszakos, monoton munka mellett... remélem sikerül.

Gratulálok neked, és köszönöm a segítséged.

2017. jún. 23. 13:59
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én mekizés mellett tanultam emelt kémiára 3 műszak, stressz, nyomorék emberek mellett, nagy lemondásokkal járt, de ha igazán szeretnéd, meg tudod csinálni!! :))
2017. jún. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én minden egyes tételt részletesen kidolgoztam, plusz nagyon jó tanárom volt, így az órai anyag és az otthon kidolgozott kiegészítette egymást. Plusz megcsináltam az összes feladatsort készülésképpen 2005-ig.

Esszéírásnál nézd át, hogy mire adnak pontot. (Forrás használata stb.)


Szóbelire pedig a Studium Generale kiad minden évben egy emelt szintű szóbeli tételeket tartalmazó könyvet. Egész korrekt, benne van a lényeg.


Nekem amúgy 91% lett az emeltem. Sok sikert!

2017. júl. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sokat jelent! :)
2017. júl. 3. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!