Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit lenne érdemes tanulni egy...

Mit lenne érdemes tanulni egy ilyen személynek?

Figyelt kérdés
Nagyon humán beállítottságú személy vagyok, ami annyit tesz, hogy a matek-fizika párosítás egyáltalán nem. Kémia sem fekszik a legjobban számomra. A pénzügy, számvitel, közgazdaság, adózás és társai mondjuk jól mennek, középiskolában is ilyen szakon végeztem. De fogalmam sincsen, hogy milyen irányba érné meg tovább tanulni, amit tudnék is szeretni, tanulni, és a későbbiekben pedig ki is fizetődne, tehát nálam ez azt jelenti, hogy el tudnám úgy tartani a családomat, hogy ne szűkölködjünk. Hajlandó vagyok érte tenni, kerüljön az abba, hogy sokat kell tanulni. De kérlek, hogy segítsetek, hogy milyen szakirányzat érné meg a legjobban, hátha lesz olyan, amiről még nem hallottam.

2017. jún. 23. 23:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Megjegyezném, hogy a pénzügy és számvitel szak felsőoktatásban sokkal nehezebb, mint középiskolában és van matekos tárgy is.


Ha elvégzel egy ilyen szakot el tudsz helyezkedni bankban komolyabb pozícióban.

2017. jún. 24. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Én össze se hasonlítanám a középiskolai pénzügyit, esetleg az OKJ-st az egyetemessel. Ég és föld.


Ha nagyon humán vagy, akkor BTK-n keress valamit, az mind humán.

2017. jún. 24. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy gazdasági diploma + nyelvismeret egy klasszikus párosítás és elég szépen is lehet vele keresni. A legáltalánosabb gazdasági szintű matekot pedig egyszerű seggeléssel vagy esetleg magántanár igénybevételével lehet teljesíteni.

Esetleg mehetsz orvosnak, ápolónak ezekkel külföldön is könnyen boldogulhatsz.

2017. jún. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg mehetsz pszichológusnak, jogásznak, de ezekkel se könnyű ma már elhelyezkedni, sőt. Ráadásul magyar jogi diplomával külföldön semmit nem érsz.


Humánból még mehetsz valamilyen "isztikára"/"lógiára" (de szerintem ne anglisztikára). A kínaival, japánnal már lehet kezdeni dolgokat.


Ha mégis rá tudod venni magad egy gazdasági szakra, akkor a alkalmazott közgazdaságtan a legjobb, de ott nagyon nehéz a matek.


Illetve orvosin sincs sok matek (a tényleges matekos szakokhoz képest), aztán onnan lehetsz mindenféle orvos, nagyon sok terület van. Sebész, patológus, pszichiáter, neurológus... stb.


Vagy vannak olyan művészeti szakok is melyekkel azért nem is olyan nehéz elhelyezkedni (média design).

2017. júl. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valamilyen gazdasági szak + NYELVEK minnel jobban minnel többet Orba szájba angol német főleg. Persze emelle egy kis matek kellene fog sajnos.
2017. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!