Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kb mennyi pont kell a pécsi...

Kb mennyi pont kell a pécsi tanári egyetemre?

Figyelt kérdés

Hogyan megy a pontszámolás, miből kell a pontokat számolni? Kell e tenni emelt szintű érettségit hozzá? Hány ponttól lehet bekerülni?

Én személyesen angol szakra szeretnék menni, mert angol tanár szeretnék lenni. Mi a teendő?


2017. jún. 24. 08:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs egyszakos tanárképzés. Psztatlan képzésre kell jelentkened és szakpárt kell választani, pl angol-töri.

A felvételi követelményeket a felvi.hu-n megtalálod, illetve a pontszámítás szabályait is.

2017. jún. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tanárira nevetségesen alacsony pont kell (idén asszem 305 az állami határ), mindenkit felvesznek.
2017. jún. 25. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sziiia! Túlzásokba ne essünk, hogy alacsony a központi ponthatár, valóban 305pont DE...

Két éve próbáltam bekerülni biológia kémia szakra közép érettségikkel és 350pont volt a határ. Emelt szintű érettségi nélkül kb lehetetlen. Másrészt, van az alkalmassági is. Iskolától függ, hogy állnak a dolgozhoz. Valahol laza valahol pl Elte, kicsit keményebb. Tehát a 305pont az semmit nem jelent. Ha népszerű szakra mész pl föci töri, vagy magyar töri ott kemény pontok lesznek, míg a ttk szakpároknál alacsonyabb, mert arra kevesebben mennek. Tehát nem egyszerű a bejutás. Nem mondom, hogy nehéz, de nehezebb tanárira bekerülni mint egy biológusira vagy egy kémia alapszakra vagx egy gazdasági vagy mérnökinformatikusira.

2017. jún. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3: Jó esetben ha valaki tanárira megy, akkor azért megy oda mert legalább az egyik tárgya annyira érdekli hogy emelt érettségit tud belőle rakni jó eredménnyel. (legalább úgy hogy jobban jár a pontokkal ha emeltet rak, mintha közepet) Meg 12. év végére egy középszintű nyelvvizsga se egetrengető elvárás (pár év múlva már feltétele lesz annak hogy felvegyenek egyetemre), ami 28 pluszpont... Aki 350 pontot nem tud összeszedni, az ne is menjen tanárnak, bocsi. Az alkalmassági más kérdés, itt most a ponthatárokról volt szó. Mondjuk amilyen tanárhiány van, nem tudom elképzelni hogy nagyon szanálnának, szerintem tényleg csak a legalkalmatlanabbakat dobják ki.
2017. jún. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző kommentelőnek válaszolva...

Hát, egy az, hogyha vki nem emeltezik egy tárgyból 12. Végén az nem biztos, hogy buta. Én nem vállaltam be az első érettségimnél, hogy én biológiából emeltre menjek. Mert ott volt a magyar, töri, angol, matek is és nem szerettem volna olyan érettségi bizonyítványt, hogy biológia emeltem pl négyes, többi meg kettes,... Mindegyikre egyformán tanultam, ami nem egyszerű. És attól, hogy vkinek nincs meg az 350pontja nem buta és ne is menjen tanárira. Fakultciós voltam biológiából és év végén mindig ötössel zártam. Sőt, 12. Év végén kitűnő voltam, másrészt szóbelin is maxos szóbelit csináltam. De az írásbelit elronhatja az ember mert izgul vagy mert rafkós a feladat. Úgyhogy sztem egy embert nem kell lenézni mert csak annyi pontja van. Másrészt iszonyat nagy szerencse kell az egész érettségihez. Mit húzunk, írásbeli mennyire nehéz stb... Sok rizikó van, sok helyen ellehet bukni. És tavaly csináltam emelt biológia érettségit 80% ötös lett, közben okj t végeztem, idén még kémiát csináltam közép szinten az pedig 71% lett. És így van 352pontom. Nem tudtam volna első érettségin ezt Így megcsinálni. Hisz izgul az ember, mert érettségi. Hány évig hallgatta hogy érettségi és minden nornláis ember izgul. Úgyhogy előző kommentelő sztem nincs igazad.. Attól hogy vki izgulós attól még lehet vki jó tanár. Majd egyetemen,,kinövi,,... Ha meg vki izgul az eredményén lehet, hogy meg látszik.

2017. jún. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5: Most rákerestem felvin, és azt látom hogy tanárira a legtöbb helyre kell egy emelt. Lehet hogy kicsit nyersen fogalmaztam, nem akartam nagyképűnek tűnni (ha annak tűntem akkor elnézést), de az a 350 pont nem teljesíthetetlenül sok, mondhatsz bármit. A legtöbb egyetemi szakra ennél (sokkal) több kell államira, és van ahova még fizetősre se vesznek fel ennyi ponttal.
2017. jún. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!