Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan tudnám lebeszélni a...

Hogyan tudnám lebeszélni a fiam a jogász szakról?

Figyelt kérdés
Most érettségizett le, csak 431 pontja lett, nem veszik fel egy állami ösztöndíjas helyre sem. Én már eleve elleneztem, hogy oda menjen...de mondtam, ha eléri a ponthatárt tőlem mehet. Beszéltem vele, hogy módosítson a sorrenden, mert én ilyen haszontalan képzésre nem fogok kiadni több millió forintot, nem futja rá. Jelentkezett más, hasznosabb szakra is, azokkal könnyebb lenne elhelyezkednie.
2017. jún. 25. 14:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg ezt szeretné, akkor örökre sebet ejtesz rajta, ha "lebeszéled", meg gátolod meg visszahúzod. Más kérdés, hogy nem vagy köteles finanszírozni. (Mondom ezt úgy, hogy abszolút nem vonzott soha a jogászi pálya. De aki nagyon akar, ott is megtalálja a helyét, akármekkora is a túlképzés.) Az ő élete, még egy szülő részéről sem szerencsés ebbe beleszólni.
2017. jún. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
11%
Csak akkor menjen jogra, amennyiben az agya olyan mint a borotva. Ha képes szó szerint bemagolni §-okat, és bármikor előkotorni az agya leghátsó zugából is azt, amelyikre éppen akkor szükség van ahhoz, megnyerjen egy pert, akkor menjen. Amennyiben ezen a téren nem igazán jó, akkor inkább hanyagolja, nem azért mert nem lesz belőle sikeres, jó ügyvéd, hanem mert már az egyetemen gondjai lesznek a vizsgákon. Egész életre társa lesz a sikertelenség, az értéktelenség... erről beszélj vele, és ő döntse el, hogy vállalja e az örökös magolást, a szó szerinti biflázást, olyan u.n. holt nyelvnek a perfekt megtanulását, mint a latin, és hasonlók.
2017. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez szerintem egy igen nehéz kérdés. Azért 431 pont az egy szép eredmény, arra lehet következtetni belőle,hogy nem csak a szája volt nagy a jogász szakkal, hanem tényleg dolgozott is érte,más kérdés, hogy az államilag támogatott helyeket nagyon-nagyon kevesen érik el, 460 meg több pontot azért elég komoly dolog összeszedni. Ezt nektek szülőknek,és a fiúnak kellene megbeszélnetek,leülni,és megvitatni. Önköltséges szakot két esetben jelölhet meg, az egyik, hogy a szülők fizetik neki, a másik,hogy egyetem mellett még kidolgozza a belét is, akár a tanulmányai kárára. Amiért te haszontalannak látod, és mert anyagilag nem tehetitek meg, így a második opció marad. Ez egyébként egy kölcsönnek is felfogható a szülő és a gyerek között,hiszen amit a szülők az önköltséges tanulmányokra kifizetnek pénzt,azt a gyerek,ha befutott jogász lesz,többszörösen vissza tudja adni. Esetleg később,mikor már saját lábán áll,akkor is be tud iratkozni egyetemre, akkor már viszont tudja magának fizetni ő is.

De én a szülők helyében is gondolkodnék egy kicsit,hiszen ha tényleg ezt szeretné, akkor tényleg komoly kínokat él majd meg, ha tök mást fog tanulni kényszerből. Diákhitel esetleg?

2017. jún. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt mondom, hogy diákhitel, de egyébként lebeszélheted a fiadat a jogász szakról, azzal se fogsz nyerni, mert azt, hogy ő ezért hajtott egész évben, és ezt szeretné csinálni, nem teheted meg nem történtté. Vagy hagyjon ki egy évet, és ismételjen, hogy meglegyen a pontszáma, vagy valahogyan meg kell oldani a finanszírozást. Meglátásod lehet a fiad életével kapcsolatban, de döntésjogod már nincsen. Egyedül arról dönthetsz, hogy akarod-e fizetni a képzését valamilyen arányban, vagy sem.
2017. jún. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Meg volt a lehetősége, hogy még összeszedjen 30 pontot, de nem tanult rá igazán. Szóval ezek után ne várja el, hogy kifizessek kb. 3 millió forintot, mert a van még két kisebb testvére is akiket esetleg egyetemre kell felnevelni. Ne kezdje az életét hitellel egy meddő szakma kedvéért ne legyetek már ennyire rövidlátóak. Annyi jogász van, hogy dunát lehet velük rekeszteni. Szerezzen rendes, versenyképes szakmát, aztán utána megcsinálhatja a jogot is, lesz rá pénze.
2017. jún. 25. 17:42
 6/19 anonim ***** válasza:
80%
Miért teszed fel a kérdést, ha nem szereted, hogy válaszolnak rá? :D
2017. jún. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Ha az én szülőm így beszélne az álmomról, akkor szerintem óriásit csalódnék benne. Lehet, hogy nem mutatja, de szörnyen rosszul tud esni ha ilyen egy szülő hozzáállása. Vannak jogász ismerőseim, és náluk azt látom, hogy ha jól csinálja valaki, akkor lehet 10000 másik jogász, akkor is lesz állása. Hidd el, nagyon jól keresnek, meg se fog neki kottyanni visszafizetni a diákhitelt.


Azzal, hogy ilyeneket mondasz neki, csak elveszed a motivációját mindentől. Így is szörnyen kevés manapság az olyan tanuló, aki tényleg céltudatosan tudja, hogy mit is akar.

2017. jún. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Illetve 431 pont nagyon sok, és nem úgy kéne hozzáállni, hogy még 30 pontot összeszedhetett volna, hanem örülni kéne. Komolyan nekem szörnyen rosszul esne, a gyermeked helyében.
2017. jún. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%
Én igazán nem akarok gonosz lenni, de anyuka nagyon nincsen képben. Sem a lehetőségekkel, sem azzal, hogy mit jelent 30 pont. Nem gondolom,hogy ha benne lennél ebben az egészben annyira, mint a fiad, és neked kellene ennyi pontot összeszedni,akkor így vélekednél. Inkább lennél rá büszke,hogy van célja, és jól tanul. Látva a hozzáállásodat, a fiad akkor járna a legjobban, ha a sarkára állna, felvenne diákhitelt, és szépen elkezdené a fizetős jogot,aztán majd visszafizeti magának. Ha pedig nem sikerül neki az egyetem,akkor is legalább megpróbálta, nem lesz meg benne egész életében a tüske. Ez már nem az óvoda, hogy megmondd neki,hogy mi legyen a jele. Önálló emberré kell váljon,és ebben segítened kell!
2017. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az apja vagyok...de lehetett volna 30-al több pontja, ha komolyabban veszi, de rohadt lusta. Szinte semmit sem tanult rá. Jó ahhoz képest jót írt, de magára vessen. Ezzel a szorgalommal ki fogják szórni jogról. Elmehetne gépészmérnökire, tudnék is neki segíteni szakmailag, érdekli is, csak azért nem akarja azt választani, mert szerinte a joggal többet keresne. Hát aztán leshet, hogy utána meg bedugják egy kormányhivatalba a szutyok jogi diplomájával. Mérnökként meg lenne ezer lehetősége. Autókkal is foglalkozhatna amikért oda meg vissza van de nem, ő nem módosít...a kérdésre senki se válaszolt : hogyan győzzem meg?
2017. jún. 25. 21:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!