Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hagyjak ki évet egy jól...

Hagyjak ki évet egy jól sikerült érettségi után?

Figyelt kérdés
Nagyon jól sikerült az érettségim,M.o-n 5 helyet jelöltem meg és a pontszámaim alapján mindenhova felvesznek.Viszont nem szeretnék itthon tanulni,Ausztriába v Németországba mennék (az ottani felvételik sajnos nem sikerültek). A legnagyobb probléma tehát a pénz,ugyanis az önköltséges szakok itthon 300.000-420.000 Ft-ba kerülnek és nem állunk annyira jól,hogy ezt zsebből kifizessük.Persze ki tudjuk nyögni,de nem akarok diákhitelt felvenni és anyáékat sem akarom ennyire lehúzni.Ha kimennék dolgozni pl Németországba,egy év alatt megtudnám keresni azt a pénzt amivel finanszírozom magamnak a tanulmányaimat. Ha elkezdem szeptemberben a sulit,akkor vagy aláírom a szerződést az államira(hogy xy évet itt kell maradni dolgozni egyetem után) vagy fizetünk... Szerintetek melyik lenne optimális választás?

2017. jún. 25. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Milyen szak?
2017. jún. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A végzés után 20 éven belül kell ledolgozni a képzési időt. Tehát nem kell itthon maradnod xy évet rögtön, lehet ebben megszakítás is. És ha nem teljesíted, akkor vissza kell fizetni - de ha külföldre mész, akkor valószínűleg ez teljesíthető.
2017. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
turizmus-vendéglátás szak mind az 5 megjelölt helyen. Tehát (2-es) szerinted érdemes elkezdeni államin ?
2017. jún. 25. 18:27
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem igen. De ez tényleg tőled függ - mennyire készültél rá, hogy Ausztriába vagy Németországba fogsz egyetemre járni, mennyire ragaszkodsz ehhez stb. De én a helyedben itthon elkezdeném és Erasmus-al kimennék 1-2 félévre a képzés során.


#2 válaszoló voltam.

2017. jún. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!