Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kicsit bizonytalan lettem...

Kicsit bizonytalan lettem magamba. Érettségi és nyelvvizsga után nem néz ki utána hülyén, hogy egyszerű szakmát akarok?

Figyelt kérdés

Én jelenleg egy sima humán gimnáziumban fogom folytatni szeptembertől a 9. osztályt értelem szerűen érettségivel meg nyelvvizsgával.! És eddig évekig óvónőnek készültem. De egy kicsit elbizonytalankodtam. Mivel szüleim elváltak és apám is a vendéglátásban dolgozik meg van egy boltja úgyhogy eladó is. Az ő párja is pultosként meg eladóként dolgozott jelenleg nem tud dolgozni. Apám egyik testvére is vendéglátos. Illetve az unokatesóm is szakácsnak tanult. Anyukám is eladó ként dolgozott jelenleg a Hugómmal van itthon. A keresztapám párja [tulajdonképp akkor a keresztanyám ] és ő apámnál szakács. Úgyhogy mindenki körülöttem sokan ebben a téméban mozognak. És én sokig pontosan 4 évig óvónőnek készültem [mert az egyik hugom születése óta]

de mivel elég sok tanárnő azt hitte, hogy én is a vendéglátásban fogok elhelyezkedni így nem is tudom. Elgondolkodtam rajta.! Mert eleve ha van valami esküvő vagy valami olyan ahová ők terítenek abban szoktam segíteni meg ha van valami akkor néha szoktam az asztalokhoz kivinni italt meg ha itthon is van valami nagyobb családi össze jövetel akkor mindig talpon vagyok és én ülök le utoljára. A család azt mondja, hogy nekik teljesen mindegy hogy mit csináljak csak szeressem és élvezzem. Egy idő után mindent meg lehet unni de most nem tudom. Tudom lehet nem ezen kellene aggódom de most egy kicsit elgonolkodtam és nem tudom, hogy majd mit akarok csinálni vagy mi lesz velem. Mert az óvónőként biztos nem tudom már elképzelelni magam. Valahogy nem tudom azt, hogy annyi gyerekre figyelni meg úgy érzem az már nem én vagyok.



2017. jún. 25. 20:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne fura? Ha téged az érdekel akkor csináld azt. Nekem diplomám és nyelvvizsgám van, mégis nemzetközi sofőr vagyok mert az érdekel.
2017. jún. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkább tanulj, szerezz egy diplomát, aztán még mindig lehet egyszerűbb szakmád, ha azt akarod, viszont most könnyebb diplomázni amíg fiatal vagy
2017. jún. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem már evvel is sokat segítettek.! Elsősorvan
2017. jún. 25. 23:54
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem már evvel is sokat segítettek.! Elsősorban Köszönöm.!

Hát akkor egyáltalán nem fura.!

Végülis ha úgy nézzük akkor igazatok van. A lényeg, hogy tanuljak és utána majd bármerre elindulhatok.

Még egyszer köszönöm.! Nekem, ez a pár mondat is, nagy, segítség.!

2017. jún. 26. 00:00
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha még csak most mész gimibe, akkor még annyiszor megfogod gondolni magad. Én kiskoromban azt mondtam bankár akarok lenni, aztán meg a humán terület jobban érdekelet, de bekerültem egy közgazdasági szakgimnáziumba ahol nyilván ezerrel nyomatják a közgazdaságtant úgyhogy ilyen irányba is megyek tovább, a végén még tényleg bankár leszek :D de te meg gimibe mész szóval van négy éved eldönteni mit kezdesz magaddal :D
2017. jún. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!