Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Merre találok ilyen Gimnáziumot?

Merre találok ilyen Gimnáziumot?

Figyelt kérdés

Nos úgy adódott sajnálatos módon, hogy Gépész szakmán voltam eddig 3. évemnél tartok, de rájöttem, hogy nem ezt akarom csinálni. 17 éves vagyok jelenleg már sajnos nem tanköteles. A mostani iskolámban nem tudom teljesíteni a gépészet szakma elvárásait ugyanis, nagyon nem érdekel a téma. Azzal kapcsolatban szeretnék kérdezni, hogy milyen gimnáziumok vannak Heves megye környékén.

Informatika[legfőbb], Mozgókép gyártás, Művészeti, Média, Animáció készítés, Fotózás, Kereskedelmi Szak középiskolák érdekelnének, ahol éretségit is tudok szerezni. Nappali tagozatra értelemszerűen. Érdekelnének észrevételek és információk a hellyel kapcsolatban.



2017. jún. 27. 18:57
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel gépészeti szakközépbe jártál, osztályozó vizsgákat kéne tenned egy csomó tantárgyból, hogy felvegyenek egy gimnáziumba. Ha másik (kereskedelmi) szakgimibe mész át ott is osztályozót kell tenned. Ezek az osztályozó vizsgák látszólag könnyűek, de sok embernek nem sikerült.

Ha nem csinálsz osztályozót akkor kilencedikben kéne kezdened. 17 évesen nappali tagozatra nem fognak felvenni a gimnáziumok kilencedikbe.

Szerintem már késő váltanod. A helyedben megszerezném a szakmát gépészetből, majd érettségiznék és okj (ami téged érdekel) tanfolyamra iratkoznék nappalin.

2017. jún. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ez valóban így lenne a logikus, viszont egy bizonyos ok miatt nem tudom folytatni a gépészetet, és azt mondták hogy elmélet 10-edik osztálytól újra kezdhetném mivel az első két éves jegyeim egészen jók. tanári tárgyaláson hangzott el. Szóval arra lenne szükségem, hogy ezekben az irányokban találjak iskolát, vagy csak egy alap érettségis iskolát. És olyan iskolát mivel a jegyeim nem rosszak ahol a légkör is jó avagy elviselhető.
2017. jún. 27. 22:39
 3/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp az iskolával kellene felvenned a kapcsolatot, ahová átiratkoznál, lazább gimikbe elképzelhető, hogy átvegyenek.
2017. jún. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egerben a Neumann
2017. júl. 3. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!