Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE jogász képzés vagy...

ELTE jogász képzés vagy Corvinus International Business képzés?

Figyelt kérdés

Az érettségin sikerült összeszednem 474 pontot, szóval valószínűleg felvennének mindkét szakra államira, viszont nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen az első helyen. (A sorrendet július 12.-ig lehet változtatni.)

A jogász képzés azért lenne kézenfekvőbb, mivel humános beállítottságú vagyok (emelt töri és angol), ill. a családban is van jogász foglalkozású személy és alapvetően maga a képzés is érdekel.

A Corvinus International Business pedig azért vonz, mivel angol nyelven van az egész képzés és nagyon szeretnék angolul tanulni (először külföldre is akartam menni),és érdekel maga a képzés is, viszont matekból annyira nem vagyok penge, de rossz sem.

Esetleg valaki tudna adni felvilágosítást e két szakról, ill., hogy melyiket ajánlaná jobban?

Előre is köszönöm a válaszokat!



#ELTE #Corvinus #Elte jog
2017. jún. 28. 01:12
 1/6 nemethkaroly válasza:
87%

Őszinte leszek veled, mint valamennyivel idősebb és tapasztaltabb ember.

Az Elte Jogász az egyik leglehetetlenebb, legalacsonyabb, és legrosszabb tanárokkal rendelkező képzés Magyarországon. Az átlag elvégzési idő olyan 6 és 10 év között van.

A tanárok rendszeresen pikkelnek a diákokra, az idő és pénz húzás megy rendesen, a vizsgákon rendszeresen fellépő a probléma, rengeteg 10-20k forintos könyvet kell valahogy megszerezni (akár .pdf, akár használt).

pl.: Egyik tanárnak el kell mondani 10 sort a 3-asért. Ez Elte viszonyban jó jegy. A másik tanárnak el kell mondani 4 A4-es oldal jogi jegyzettet, BEUGRÓNAK. Amit után még 3 tételt 1-1 A4 es lapon ki kell tölteni. Ténylegesen megtörtént, sörözés közben derült ki. Nekem minden ismerősöm, exem, rokon akárki csak szidta azt az iskolát. Van aki azt mondta hogy ha nem járna ide 6 éve, már felgyújtotta volna. De most már meg próbálja befejezni.


Hááát.. A corvinus sem sokkal jobb. Nekem csak párszor volt alkalmam az iskolával, sokan nagyon szidják, néz fel fórumokra van millió bosszús story. Volt ismerősöm/ex-oszt.társ vidékről, 520-550 körüli pontszámot ért el (nem tudom pontosat, meg azt se hogy most hogy számolják), 2 nyelvvizsgával, 3 os sikeres versennyel(2 arany, 1 bronz) elutasították mert vidéki. S ezt meg is mondták neki. Én partyzni voltam a Corvi pincéjében, ott mesélt egy pár részeg lány egy halom dolgot, majd az egyik sírva is fakadt.



Én őszintén ajánlom, főleg Magyar-o.-i viszonylatban, hogy először keres egy reál szakmát, amiben vagy alkalmazottként vagy vállalkozóként érvényesülni tudsz. Hogy tudjál pénzt keresni. Ha valamit kitalál az állam, új szerződést, etz, akkor kitudd fizetni saját kézből.

Ha pedig egyetemre jársz, néz munkákat, és jelentkezz az Erasmusra. (külföldi diák csere program)


Tessék arra is gondolni hogy mint Jogász, van fizetetlen kezdő időszak is.

Az International Business most igen jól megy, nem csak Kína miatt, de a sok hazaáramló pénz és kiáramló exportból. (igen, rengeteg dolgot exportálunk - avagy Angliában/Tesco/Nottingham-ben Budaörsön készült mechanikai ellenállású, remek minőségű UTP-kábel. S vitték mint a cukrot!)


Mindenesetre, sok szerencsét az életben!

2017. jún. 28. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha jog, akkor az ELTE-t én se javaslom, inkább PTE vagy SZTE esetleg PPKE. Az ELTE sokszor már csak a hírnévből él.

International Business az a nemzetközi gazdálkodást takarja? Abban viszont kíváló a Corvinus.

2017. jún. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Eltére jártam, amit az első írt az totál igaz.


Azért a corvinust se fényezzük... eléggé lepusztult az is mGatartásból ítélve gondoljunk csak vissza mikor összeveszett a BMEvel aztán ráhívta a rendőröket. Ott is vannak tanárok akik olyan szinten lenézőek hogy az hihetetlen. Egy csajszi ott végzett, meghívták előadni mert valami olasz diplomata lett amúgy, a tanár meg nekiállt vele kiabálni hogy ez itt nem a műegyetem milyen szar előadás. Corvin is már csak híres a magas pontszámairól a maximalisták meg próbálják megcsinálni

2017. jún. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%
Én is Corvinus-ra jelentkeztem nemzetközi gazdálkodásra, pedig én se vagyok egy nagy matekos. :D Viszont látok benne potenciált, valamint azt mondták a matek se túl nehéz, ha hajlandó az ember sokat gyakorolni. Az meg hogy milyen szar az Elte vagy a Corvinus, majd kiderül, de egyébként nincs olyan egyetem, amit minden hallgató imád és senki sem mondja hogy hú az aztán nagyon szar.
2017. jún. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Érdekes, mert nekem is jár több ismerősöm, barátom az ELTE jogászképzésre és szeretik. Azt viszont mondják, hogy tényleg vannak szívatós tanárok,de meglehet csinálni. Másrészről, ha jogot szeretnék tanulni, nincs is más lehetőségem, mert csak ide jelentkeztem. (Ezt mondták legjobbnak.)

(A maximum pontszám 500 jelenleg és ez 2005 óta már biztosan így van; az ELTE államilag támogatott jogászképzésre tavaly például 460 volt a ponthatár.)


Azt esetleg megtudnátok mondani, hogy egy Corvinus International Business diplomával hogyan lehet elhelyezkedni? Illetve a matek az milyen általánosságban?

2017. jún. 28. 11:51
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Én jogot tanulok az ELTE-n, de a helyedben a Corvinust választanám. Nekem esélyem nem lenne egy olyan szakon ahol matek is van, de szerintem ezzel jobbak az esélyeid. Külföldre is nyilvén könnyebb kijutni ezzel, mint joggal, ahol a magyar jogrendszert tanulod nagyrészben, nyelvtudás szempontjából is hasznosabb. Itthon joggal úgy veszem észre, hogy nagyon nehéz az elhelyezkedés. Vagy egy ügyvédi irodába kerülsz be, ahol rabszolgaként kezelnek minimális pénzért, vagy bíróságra, ügyészségre mész, szintén kevés pénzért.
2017. júl. 9. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!