Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes jogásznak tanulni?

Érdemes jogásznak tanulni?

Figyelt kérdés

El lehet vele helyezkedni?

Mennyire lehet vele karriert befutni?



2017. jún. 29. 19:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%

Neked megér 7 év tanulást még úgy hogy 90% eséllyel fizetni fogsz a tanulásért?

Megéri hogy 7 évig nem fogsz keresni vagy ha igen akkor is csak a minimálbért?


Elhelyezkedni el lehet és karriert befutni is... de ahhoz kapcsolat kell. Bármilyen peres ügyben inkább a tapasztaltra bízzák a dolgokat így alapból elég rosszul indulsz, de nem lehetetlen. Nem véletlen hogy a legjobb ügyvédek 40-50 felett vannak.

2017. jún. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Ha megvan az állami ponthatar és semmi erzeked a real tárgyakhoz akkor megéri.


Ha nem éred el, vagy csak egy kicsit is jó vagy matekból, akkor nem

2017. jún. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%
A másodiknak igaza van. Én jogász vagyok, nem keresek rosszul, de mai eszemmel Közgázra mennék, vagy orvosira ( vagy akár biológiára). Amúgy meg lehet belőle jól élni, kapcsolatok nélkül is ( ha jó vagy és szorgalmas), de külföldön kb semmire nem jó, és alakulhat úgy az életed, hogy külföldre szeretnél menni ( pl párkapcsolat miatt).
2017. jún. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Utolsó! Megkérdezhetem, hogy milyen jogi munkával foglalkozol? Valamint, mennyi a fizetési sávod, és mióta vagy a szakmában, szakvizsga van-e?
2017. jún. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

3-as vagyok.

2008-bán végeztem, 6 évet dolgoztam ügyvédi irodákban, közben meglett a szakvizsga is. Jelenleg jogtanácsos vagyok, 500e nettó körüli fizetésért. Viszonylag kényelmes állás, normál munkaidővel.


Ismerőseim közül sokan vannak, akik ennél sokkal többet keresnek, de nekik a munka az életük. Közigazgatásban ennél kevesebb a fizu, de mondjuk a legjobbakatz

2017. júl. 1. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
Folytatás: a legjobbakat ott is megbecsülik.
2017. júl. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Értem. Budapesten vagy vidéken dolgozol?

Valamint ügyvéd akartál lenni, vagy ott volt lehetőség elhelyezkedni diploma utan? Csak azert kérdem, mert ahogy mondtad 6 ev bojtar utan jogtanácsos lettél inkabb.

2017. júl. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Budapest. Azért kezdtem jelöltként, mert ott volt hely. De a végén már ügyvéd voltam persze. Ahogy letelt a 3 év, mentem szakvizsgázni. Kb fél év alatt meglett mindhárom.
2017. júl. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
23%
egyetem utolsó évében már nettó 280 volt a fizetésem azóta eltelt három éve és most nettó 800-at keresek
2017. júl. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Es mit dolgozol jogászként?
2017. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!