Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakon tanuljak tovább,...

Milyen szakon tanuljak tovább, avagy mi legyek ha nagy leszek (légyszi olvasd el)?

Figyelt kérdés
Lassan el kell döntenem milyen irányban tanulok tovább. Mind magyar/horvát, mind európai egyetemben gondolkodom. 5 nyelven beszélek: anyanyelveim a magyar és horvát, Horvátországban járok iskolába, itt olaszt és angolt tanulok, illetve egy éve kezdtem el németet is tanulni. Mint látható nagyon szeretem a nyelveket, de nem szeretnék csak ezekkel foglalkozni. Olyan munkakörnyezetben tudom elképzelni magam, ahol elvárás az elegáns, csinos megjelenés (kosztümök, szoknyák, ingek, blúzok...). Lehet hülyeség, de szeretnék úgy dolgozni, hogy "belépő kártyám" legyen és fontos munkaszerepem. El tudom képzelni magam egy nagy irodaházban, vagy bankban, repülőtéren... Érdekel a földrajz, utazás, szeretném ha a munkám által sokat tudnék utazni. Szívesen tanulnék szállítmányozást, közlekedést, turisztikát vagy kereskedelmet. Pénzügyön is gondolkodom. Sajnos nehezen tudok döntenii mert mind humán mind reál beéllítottságú vagyok. Remélem tudtok ezek alapján segíteni egy kicsit. Köszönöm. L

2017. júl. 1. 13:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdaság, külkereskedelem, vendéglátóipar-idegenforgalom, esetleg gazdasági informatika - ezek mind jók.:-) Pár évre elmehetsz stewardessnek is jobb légitársasághoz egy kis tőkét gyűjteni, ott abszolút kötelező a hibátlan, elegáns megjelenés, igaz, egyenruhában, viszont nagyon jól fizet és bejárhatod a világot.
2017. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszodat! Azt véletlen nem tudod,hogy stewardesskedés mellett lehet-e tanulni nappali képzésben? Szerintem nagyon kicsi rá az esély, de nem vagyok benne biztos.

Ezeket átgondolom. Jelenleg nagyn megfogott maga a logisztika és szállítmányozás, de a többi szak is nagyon érdekel. Várom a további válaszokat/tapasztalatokat! :)

2017. júl. 1. 13:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Stewardessként valószínűleg nem tudnak neked fix munkabeosztást biztosítani, szóval majdnem biztos vagyok benne, hogy nappali képzés mellett nem megoldható. Én is pl nemzetközi gazdálkodásra, külkereskedelemre, jogra gondoltam. Az, ha nem tartod magadat kifejezetten humán vagy reál beállítottságúnak, pedig szerintem előny, mert a legtöbb szakmához mind a kettő kell, és aki elkönyveli magát egyik vagy másik irány mellett, általában nagyon megszenvedik.
2017. júl. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
80%

"stewardesskedés mellett lehet-e tanulni nappali képzésben? Szerintem nagyon kicsi rá az esély, de nem vagyok benne biztos. "


Kizárt dolog, de talán még a levelező sem megoldható mellette. Folyton össze-vissza leszel a világban.


A "szép ruhás" munkahely meg a belépőkártya vágyad elég könnyen teljesíthető, ehhez gyakorlatilag semmit sem kell tenned.

Ha érdekel mind a reál mind a humán irány, akkor én inkább reál irányba terelnélek, mérnöki és informatikai végzettséggel sokkal többet lehet keresni, ugyan úgy lesz lehetőséged nyelveket használni, meg "szép ruhákba" járni. Bár manapság irodai munkánál inkább az a nagy szó és az mutat kiváltságos helyzetet, ha nem kell irodai bohócnak öltöznöd minden nap.

2017. júl. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Informatikával nem szívesen foglalkoznék, mérnöki szakoknak utánanézek. Csak sokminden megfog, ezért nehéz dönteni. Nem irodai bohócnak akarok öltözni, ahogy te fogalmaztál, csak egy bizonyos megjelenési elvárást szeretnék, amit leírtam h milyen legyen. :)

2017. júl. 2. 10:48
 6/7 anonim ***** válasza:

És miért fontos ez számodra? Ruha teszi az embert?

Az informatika miért nem érdekel? A számítógép taszít? Bármilyen irodai munkát is kapnál, azt számítógéppel végeznék.

2017. júl. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem nem a ruha teszi az embert, de valamiért fontosnak tartom. Mindig úgy neveltek, hogy megjelenni tudni kell.

Nem az alap informatikával van problémám, az nem zavar, megtudom csinálni, de nem tanulnám egyetemen és nem foglalkoznék programozással.

2017. júl. 2. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!