Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mivel foglalkozik a biofizika?

Mivel foglalkozik a biofizika?

Figyelt kérdés

Igen,tudom fizikai módszerekkel írja le a biológiát.De nekem ez nem elég kielégítő válasz.Ha lehet írjatok konkrét példát mert egyszerűen nem tudom elképzelni e két számomra teljesen különböző tudományról,hogy van egy közös tudomány amely mind a kettőt magába foglalná. Tehát mi olyan van a biológiában amihez fizika tudás kell (én úgy tudtam,hogy a biológiához inkább a kémia társul)

Válaszokat előre is köszönöm!



2017. júl. 7. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Pl. orvosi egyetemen a biofizika magában foglalja az egyes vizsgálati, képalkotó módszereket, amelyek nagy szerepet játszanak a diagnózis felállításában; azoknak fizikai hátterét ismertetik ezeken az órákon. Gondolj pl. a röntgenre, ultrahangra. Még egy példa a szem működése, képalkotása, ez szintén a tananyag részét képezi.


Erre a linkre kattintva ( [link] a SE-GYTK honlapján találod magad, és ha ott rákattintasz erre: "A 2017/2018. tanévben érvényes kötelező tantárgyak programja innen letölthető.", a tantárgyak között megtalálod a biofizika I. és II. tárgyat is, ott elég részletesen le van írva minden, ami a tudományág részét képezi. :)

2017. júl. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 enes ***** válasza:
68%
Mindkettő bőven köthető a biológiához. Ami elsőre fejből eszembejut az a látás folyamatánál a képalkotás, a hallásnál a különböző mechanikai rezgések felvétele, az egyensúlyt szabályozó rendszerek, különböző nyomásviszonyokat befályásoló rendszerek. Valamint a különböző energetikai folyamatok, például az anyagcsere, a membránnal kapcsolatos töltésviszonyok, tehát a feszültségmérés, amit mikroelektróddal mérnek.
2017. júl. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De pl. ide tartozik a membránokhoz kapcsolódó biofizika is, illetve az idegsejt akciós potenciálokhoz kapcsolódó biofizika is.
2017. júl. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!