Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön élve lehet levelezőn...

Zoli1212 kérdése:

Külföldön élve lehet levelezőn érettségit csinálni?

Figyelt kérdés

A kérdés adott.

Jelenleg Izlandon élek és egyben dolgozok is.

Létezik olyan iskola ahova nem kell bejárni még is lerakható az érettségi?



2017. júl. 10. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha Izlandon élsz akkor ne itt tedd fel a kérdést, hanem menj be a lakóhelyedhez tartozó önkormányzathoz, és ott kérdezd meg, hogy milyen lehetőségeid vannak. Minden országban más a szabály. Magyarországról senki nem fogja neked tudni megírni, hogy miképpen tudsz Izlandon leérettségizni.

Gondolom nem az érdekel, hogy magyar érettségit akarsz letenni levelezőn, mert ennek semmi értelme ha kint vagy.

Ugyanis a magyar érettségi semmit nem ér külföldön, és a levelezőn is be kell járni néha..Ha meg vizsga van akkor muszáj megjelenni az iskolában.

2017. júl. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Elfelejtettem a kérdéshez oda írni hogy Magyarországon szeretném megcsinálni.

Mivel itt kint nagyon húzósak a feltételek.

2017. júl. 10. 17:03
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor úgy, hogy te Izlandon élsz, nem fog menni a magyarországi levelező érettségi. Én is levelezőn tettem le az érettségit. Ami azt jelenti, hogy heti 2 alkalommal volt a suliban óra. Bár nem volt kötelező ott lenni, de bizonyos tantárgyaknál nem ártott ha az ember ott volt az órán mert különben semmit nem értett volna meg.

Amúgy év elején kötelező megjelenni minden órán, mert a tanárok akkor adták ki az éves tételeket amiket ki kellett dolgozni. AZ órákra nem kötelező bemenni, de minden vizsgán ott kell lenni, mert a vizsga eredményeid adták meg az adott tantárgy osztályzatát.

Izlandon nehezen sőt sehogy nem fogod tudni követni, hogy mikor melyik tantárgyból lesz vizsgád.

2017. júl. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Oktatóház. Én is itt tettem le bejárás nélkül.

[link]


Itt is van távoktatás: [link]

2017. nov. 25. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!