Orvos-közgazdász?

Figyelt kérdés
Szerintetek van értelme orvos-közgazdásznak tanulni? Milyen elhelyezkedési lehetőségek vannak, ha orvosi diploma mellé még gazdasági képzettséget is szerzek? Nem ugyanaz ez, mint az egészségügyi menedzser képzés?

2017. júl. 10. 17:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Közgazdász nagyon átfogó fogalom. Közgazdász lesz a ker-markos és a pénzügy számviteles is, miközben eléggé messze vannak egymástól.


Az elhelyezkedés attól függ, hogy mit akarsz csinálni. Azonban elkell szomorítsalak ha azt gondolod, hogy a közgáz képzésektől te egy nagytudású közgazdász leszel.


Orvosi diploma már magában egy nagy dolog, azért felkell kötni a nadrágot ha azzal párhuzamosan akar vinni valaki egy szakot és nem feltétlenül térül meg!

2017. júl. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem párhuzamosan gondoltam (szerintem azt nehezen lehetne kivitelezni), hanem orvosi egyetem után, rezidensképzés alatt a másoddiplomát. És nem kereskedelem-marketing/turizmus-vendéglátás szakokra, hanem valami komolyabbra, pl psz-re.
2017. júl. 10. 18:11
 3/4 anonim ***** válasza:
96%
Milyen pozíció betöltése lenne a cél? Én személy szerint nem igazán tudok elképzelni olyan pozíciót, ami ebből a kettő képzésből jön össze. Mérnököknél ott van a mérnök-közgazdász, amivel vezető beosztásba kerülhet, de orvosból tudtommal kizárólag tapasztalat alapján lesz vezető orvos valaki. Külföldön lehet még jelentősége nagyobb magánkórházaknál, hogy költséghatékonyabban működjön, de itthon?! Nem tudom. Szerintem jobb lenne valami mérnöki akkor már (villamosmérnök, mérnök informatikus) és mehetnél orvosi eszközöket fejleszteni/tervezni, úgyis afelé halad a technológia.
2017. júl. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Khm, szerintem most dolgozz az alapdiplomád megszerzésén, és van egy olyan érzésem, hogy utána sokkal másképp fogod látni a dolgokat, mint most. Ha meg nem, legrosszabb esetben​ saját zsebből tanultál valamit, ami érdekel.
2017. júl. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!