Orvosira emelt fizikával?

Figyelt kérdés

Mennyire valószínű, hogy ha be is jutok orvosira, akkor első- vagy másodévben kibukok a gyatra kémiatudásommal?

(Kémiát csak annyit tanultam, amennyi kötelező volt (2 év), ugyanis biosz-fizika faktos vagyok.)

Esetleg be lehet pótolni a lemaradást egyetemi előkészítő kurzusokkal, vagy túl sok a pótolnivaló?



2017. júl. 15. 23:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azok a csoporttársaim, akik fizikával jöttek be tudták pótolni a kémiát az első évben, de elég keményen kellett készülniük. Illetve az sem árt ha érettségi utáni nyáron egy picit ismételsz, csak ne vidd túlzásba a tanulást. Hajrá!:)
2017. júl. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Én is ugyanígy pályázok az orvosira. Bizonyos okokból fizika fakot vettem fel. Persze behozható, a képességeidtől függően, és át is ismételheted többé-kevésbé. Egyébként fizikát is tanítanak orvosin, szóval aki kémiából érettségizett annak meg azzal lehetnek később gondjai.
2017. júl. 16. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk első félévben a kémiásoknak könnyebb volt, sőt, én úgy csináltam meg a félévet, hogy abból táplálkoztam, amit érettségire tanultam. A 2. félévtől kezdve azoknak is nehéz volt, akik kémiával jöttek. De valamennyivel még így is könnyebb volt, mint a fizikásoknak. Az egyetemi előkészítő, meg kész vicc volt.
2017. júl. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
De ettől függetlenül megcsinálható!
2017. júl. 16. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#2 Azok a csoporttársaim, akik fizikával jöttek, azt mondták, hogy nem volt nekik könnyebb a biofizika, hisz egyáltalán nem ilyet kellett tanulniuk érettségire.
2017. júl. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#3 "Az egyetemi előkészítő, meg kész vicc volt."

Akkor ezek szerint nem éri meg arra jelentkezni? (pedig az ára alapján azt gondolná az ember, hogy ennyiért tanítanak is valamit...)

Többet ér, ha magántanárhoz járok?

Illetve még az a kérdésem, hogy melyik egyetemen ilyen az előkészítő? Engem főleg SE és PTE érdekelne...

2017. júl. 16. 09:12
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy "orvosi kémia alapjai" nevű tárgy, ahol nagy lépésekben átveszik az érettségi anyagát..szerintem ha ezekre az órákra bejársz és áttanulgatod a kémia érettségire ajánlott könyvet az bőven elég! (Főleg mivel a számítások nem fognak nagy szerepet játszani az egyetemen)

-SOTE-

2017. júl. 16. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez azt jelenti, hogy inkább a kémia elméleti részét kell tudni?
2017. júl. 16. 10:05
 9/14 anonim ***** válasza:
95%

Én is fizikával mentem, végül is nehéz volt az első féléves orvosi kémia, főleg hogy gimiben nekem csak tanították a kémiát, én tanulni sosem tanultam :D

Ahogy néztem, az orvosi kémia egy bővített emelt érettséginek felel meg kb. Nálunk Debrecenben számolások, gondolkodó feladatok csak a laborban, gyakorlaton voltak, amiket pedig mindig 3-4 fős csoportokban csináltunk. Volt munkamegosztásunk, és semmit sem értettem a számolásokból, ezért csak titrálgattam meg hasonlók, a többiek megcsinálták a számolás részét, én meg addig segítettem nekik a grafikonrajzolásban, hasonlókban.

A zh-kon illetve a vizsgán, ahol a jegyet osztják csak és kizárólag elméletet kérdeztek, amire meg ott van a könyv, le kell ülni és megtanulni, az nem vészes, lesz még jó pár tárgy később is, amit csak be kell seggelni.

Különórára meg tanárhoz járást én feleslegesnek tartom, csak pénzkidobás. Amit tudni kell majd, azt elmondják előadáson meg szemináriumon is.

Szerintem ha meglesz az orvosi kémiád, utána már semmi gondod nem lesz a kémiával, a bikém megint csak elmélet, semmi számolgatós durvulás. Bifizből fogtok majd tanulni optikát meg hidraulikát, rezgéseket, hullámokat, ott hasznos lesz majd a fizika, de ahogy mondták, nagy része annak is új anyag lesz.

Összességében a bifizt nem volt nehéz megcsinálni ötösre, az orvosi kémián viszont szenvedtem a kettesért. De ha lelkiismeretesen tanulsz óráról órára, akkor simán meg lehet csinálni, csak én zsigerből undorodtam a kémiától, meg próbáltam megtanulni a számításokat is, aztán kiderült, hogy semmi szükség rájuk. Csak tényleg ülj le és tanulj, mert hozzá kell szoknod ahhoz, hogy rövid idő alatt nagy mennyiséget megtanulj. Majd az első év végén azt fogod mondani, hogy ha újra érettségiznél, akkor szánnál rá 2 hetet kb. az egész felkészülésre. Ezért felesleges most elkezdened külön tanárhoz járni nyáron, mert rá fogsz jönni, ezt simán meg tudod tanulni magadtól is a könyvből.

2017. júl. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
42%

Vegyészmérnökin is vannak, akik infóval jöttek mégis bent vannak. Akkor orvosin is sikerülni fog.

Mindenki el van ájulva, hogy az orvosin milyen brutál kémia van, közben kb az emelt szintet kérik vissza egy kicsit kibővítve az orvosis dolgokkal.

2017. júl. 16. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!