Melyik szakot válasszam?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyik szakra menjek, igaz még van két évem, de úgy érzem, hogy nem fogok tudni dönteni. Alkalmazott közgazdaságtan vagy mechatronikai mérnök? Tudom, hogy semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz, és nem is értem, hogy vacillálhatok a kettő között, de egyszerűen nem tudok dönteni. Matematikából nagyon jó vagyok. Arra is gondoltam, hogy mindkettőt elvégezném, de akkor melyikkel kezdjem? A kettőnek semmi köze egymáshoz, így nem lenne értelme mindkettőt elvégezni. Ha sikerül döntenem, a diploma megszerzése után szeretném elvégezni a matematika szakot az ELTE-n. Kérlek segítsetek.

2017. júl. 16. 17:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A közgazdaságtanhoz hülye vagyok, de a mechatronikai mérnök 100% keres és "élhet úgy, ahogy szinte akar" (gondolok itt arra hogy pár év szakmai tapasztalat után válogathat a melók, az országok meg a céges autók között), hiányszakma, nehéz, sok ipart lefed, viszont a matek mellé a jó műszaki érzék is kelleni fog.

Ha nem befolyásol, hogy hogy keresel, vagy mondjuk a közgazdászok is keresnek ilyen jól (mondom, semmit nem értek hozzá, TippMixen nyertem 2 ezret a múltkor ha az számít), akkor tényleg a szívedre kell hallgatni, mert ha nem érdekel hogy "tyű de állat ez a robotkar", vagy ilyesmi, akkor nem biztos hogy jó.

Mellesleg van még 2 éved, az jópár nyílt nap, érdemes elmenni, én a PPKE ITK nyílt napján jöttem rá hogy a bioszos-féligorvosos képzés is érdekel, meg ott tényleg bemutatják mit csinál melyikkel az ember.

2017. júl. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Esetleg megpróbálhatnál gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés osztatlan mesterképzési szakra jelentkezni, ha ennyire érdekel a matek. Ez szerintem elég színvonas képzés, eddig BA szinten volt meghirdetve, de most kibővítették a képzést 10 félévesre.

[link]

2017. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Annak lenne értelme, hogy mindkettőt elvégezzem?
2017. júl. 16. 18:16
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Lehet értelme a gazdasági és műszaki szakok vegyítésének, de ez a két szak (alkalmozott közgazdaságtan, gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzés) elsősorban pénzügyi (bank/biztosító) területen hasznosítható, az iparban kevésbé.
2017. júl. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
Én inkább a mérnökit javaslom. Az legalább hasznos. Vagy az ELTE alkalmazott matematikus. A közgazdászokat nem tartják sokra, nem véletlenül, de egyébként is Dunát lehet rekeszteni velük.
2017. júl. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Dunát lehet rekeszteni a turizmus vendéglátással és a kermarkosokkal. Az alkalmazott közgazdász kicsit más tanul, a matematikai elemzéssel együtt. Mindkettő jó szak.
2017. júl. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
26%

Egyértelműen mechatronikai mérnök. Ha a közgazdászt választanád akkor avval itthon jóval kevesebb fizetés nézne ki a jövődben.


Ha mindkettőre gondolsz akkor MSC-s mechatró után egy mérnökgazdász képzést végezz el. Az így egy nagyon ütős kombó lenne!

2017. júl. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat.
2017. júl. 17. 12:01
 9/11 K. Gergő ***** válasza:
100%

Üdv!

Én is hasonló dilemmában szenvedek/szenvedtem. Remélem tudod, hogy mindkét pályán 460 pont körül van az állami ponthatár, szóval ahhoz nem csak jó matek kell... elvileg a gazdász szakokhoz 2 nyelvvizsga is kell, míg a mérnökihez fizika...

Nézz bele a követelményekbe, órarendekbe, amelyik érdekel, azt válaszd.

2017. júl. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a való életben a dolgoknak nem sok köze lesz a szakleírásokhoz, meg órarendekhez. Mondom úgy, mint végzett mérnök :D
2017. júl. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!