Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 27 évesen mesterdiploma? Késő?

27 évesen mesterdiploma? Késő?

Figyelt kérdés

BA után dolgozni kezdtem, sokmindennel foglalkoztam, de nem mondtam le róla, hogy egyszer majd folytatnám az egyetemet. Az évek persze gyorsan telnek, és most érzem igazán a késztetést, hogy újra tanuljak - és esetleg utána megcélozzam a doktori képzést (persze, nem tudhatom, mennyire lesz esélyem). Jövőre felvételiznék, akkor lennék 27 éves. Mit gondoltok? Késő már?

Nő vagyok, házas, egyetem mellett nyilván dolgoznék. Gyermeket csak később tervezünk.



2017. júl. 17. 11:48
 1/9 anonim ***** válasza:
6%
Igen, késő. Dolgozzá vagy szüjjé!
2017. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
33 vagyok. 2 gyerek és munka mellett tanulok. Soha nem késő. 50 feletti évfolyamtársam is van. Ha ezt akarod, akkor vágj bele! :)
2017. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, második. :) Minden elismerésem neked.
2017. júl. 17. 13:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne késő? Inkább előnyös, ha a BA végzettségednek megfelelő munkakörben (is) dolgoztál/dolgozol feltéve, ha az MA képzésed is azt az irányt viszi. Arról nem is beszélve, hogy egészen másképpen tekintesz majd az ismeretekre úgy, hogy érdekel is, amit tanulni szeretnél. Nem tudom milyen területről van szó, az enyémen érdemes volt már mesterszakosként a doktori kutatási témád irányába is gondolkozni (ha ez a terved) és publikációs lehetőségeket keresni. A doktori képzést csak akkor javasolnám, ha konkrét célod is van vele (pl. felsőoktatásban elhelyezkedni vagy a pályádon közvetlenül szükséges), mert egyébként nem biztos, hogy érdemes...Sok sikert!
2017. júl. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszod. Bölcsészet/irodalommal foglalkozó terület - és ebben is dolgoztam többnyire. És igen, teljesen máshogy tekintek már rá, mint 20 évesen. Visszagondolva, olyan éretlennek érzem magam hozzá.
2017. júl. 17. 16:34
 6/9 A kérdező kommentje:
Mármint, mintha akkor lettem volna éretlen. :D
2017. júl. 17. 16:35
 7/9 anonim ***** válasza:
85%
Nyugodtan vágj bele:) Esti/levelező munkarenden általában érdeklődőbb mesterszakos brigád jön össze, mert ők már a munka világából jönnek, sokféle tapasztalattal, tanulási vággyal. Bölcsész területen pedig áll az, amit írtam korábban a doktoriról: keresd a lehetőséget a publikációs tevékenységre (pl. recenzió is jó), akár konferenciamegjelenésre (pl. poszter), mert növeled az esélyed a bejutásra.
2017. júl. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen, rajta leszek, hogy már a mester alatt megalapozzam a kutatási területem. Publikálni recenziókat már sikerült szerencsére, persze igyekszem majd MA alatt is (ha felvesznek). Köszi a bátorítást :)
2017. júl. 18. 09:29
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm elmúlt 28 amikor elkezdte az MSc-t és ő lényegében megszakítás nélkül tanul (a BSc-t 9 év alatt végezte) ha egy ilyen analfabéta úgy képzeli hogy neki való a mesterszak, akkor szerintem te is nyugodtan belevághatsz.
2017. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!