Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mi akarok lenni,...

Nem tudom mi akarok lenni, kevés pontom lett az érettségin, nem vesznek fel alapképzésre. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok. Sajnos 267 pontot sikerült elérnem, amely csak a felsőoktatási szakképzéshez elegendő. Kipróbáltam egy szakot, magánügyi okok miatt a szociális szférát,de nem jött be. Semmi ötletem sincs,mit kezdjek ezek után.

Sajnos önbizalomhiányos vagyok és nem vagyok hajlandó olyat tanulni, ami nem érdekel..makacs vagyok és nem kitartó. A nyelveket nem igen szeretem, a magyar sem érdekel, a matek és az informatika a világból is kikerget. A töri és a föci lélektan még igen. A vendéglátáson is gondolkodtam, azonban ott a munkaidő miatt vannak gátlásaim. Nagyon tanácstalan vagyok..nem tudom mihez kezdjek, amit meg is becsülnek, nem büfészakma, el lehet vele helyezkedni és nem kell minden nap dolgozni..


2017. júl. 17. 14:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha jó munkát akarsz, muszáj elszánnod magadat, mert semmi sem fog ingyen és hátrányok nélkül az öledbe pottyanni. Egyelőre nagyon korlátoltak a lehetőségeid, most az csinálhatod, hogy vagy elmész szakmát tanulni, amiből ezerféle van, vagy megismétled az érettségit, és megpróbálsz bekerülni a felsőoktatásba. Nyelvet tanulni, matekot és infót alapszinten elsajátítani sajnos muszáj lesz.


Esetleg valami "csajos" szakma, fodrászat, kozmetika, műköröm? Ezeket tanulnod kell iksz évig, aztán elég jól kereshetsz vele, saját vállalkozásod is lehet belőle, és kézügyesség kell hozzá meg szépérzék.

2017. júl. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A kozmetikusin is elgondolkoztam, de abban pedig azt érzem hátránynak, hogy oda konkrét vendégkör kell, ami nekem eléggé nehezen lenne még meg. Szintúgy a fodrász
2017. júl. 17. 15:11
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Valamit muszáj lesz engedned.
2017. júl. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát majd lesz konkrét vendégköröd, semmi más sem fog egyszerűen menni, de valamit muszáj kezdened magaddal. Plusz nem biztos, hogy saját vállalkozással fogsz kezdeni, és ha bedolgozol valakivel, lesz saját ügyfélköröd, tádá.
2017. júl. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!