Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Közmunka mellett felnőtt...

Közmunka mellett felnőtt oktatás esti képzésben?

Figyelt kérdés
Közmunka mellett lehet esti iskolában tanulni?Egy teljes tanév lenne, viszont a munkarendem és az oktatás időpontja néhányszor ugyanarra az időpontra esne.Ezt meg lehet oldani valahogy?Végülis a közmunka célja is az lenne hogy visszakerüljünk a rendes munka világába, ehhez egy jó szakma jól jöhet.Van/ volt valaki hasonló helyzetben?

2017. júl. 18. 09:43
 1/3 A kérdező kommentje:
És egy másik kérdés: már van 2 ingyenes elvégzett okj tanfolyamon, akkor ezért most fizetnem kéne akkor is ha ez nem tanfolyam hanem iskola rendszerű képzés?
2017. júl. 18. 10:37
 2/3 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Először is ezt a kérdés a munkahelyeden kellene feltenned közvetlen felettesednél,feletteseidnél. Már csak azért is mert ott nyilván többet tudnak mondani mik a lehetőségek. Esti iskolába járnál az addig oké csak kérdés hogy a melóhely ahol jelenleg vagy mennyire hajlik rá ha épp munkaidőben kezdődik az esti suli elengednek -e?!


Szerintem ha normálisak akkor nyilván elengednek. Azt azért hozzátenném hogy én is hasonló cipőben jártam igaz csak 2 hónapos okj tanfolyamra jártam ami gépkezelő tanfolyam volt,viszont a munkabajárásra kapott kilóméter pénzt azt a tanfolyam ideje alatt nem kaptam és ez csak utólag derült ki. Sajnos 2 hónapra az nekem 15 ft kiesés volt ami valljuk meg ilyen közmunkásbér mellett eléggé bosszantó volt. Aztán ha ütközik a dolog az azért gáz mert ha épp nem szivesen engednek el még suliba a munka időd alatt akkor mivel a szabadság se sok közmunkába ill ha minden áron ragaszkodnak a szabadsághoz ami ugyebár közmunkába időarányos és pld elfogy ilyenek miatt utána már csak az ő jóindulatukon múlik elengednek -e továbbra is! No aztán a végére pedig az addig rendben van hogy egy jó szakma jól jöhet bármikor. A közmunka célja az lenne amit te is írtál hogy visszakerüljön az emberke a tényleges munkaerőpiacra. Erre pedig a válaszom hogy szerintem ezt a dolgot a cégek akik közmunkában alkalmaznak embereket azok nem igazán foglalkoznak azzal hogy neked vagy egy másik közmunkásnak jó legyen. Nyilván azért alkalmaznak elsősorban közmunkást mert igy sokkal jobban megéri nekik mint fix határozatlan időre felvenni vkit Na most ezzel azt is kimondtam hogy nagyon nehéz visszakerülni a munkaerőpiacra, aki sajnos régóta közmunkás annak sok oka lehet ezt most nem is taglalnám, de hidd el hogy nem az a célja amit te is írtál. Az egy jó dolog ha tovább képzed magad és igy nagyobb esélyed van visszakerülni de ez nagy százalékban rajtad is múlik.


Na a lényeg az hogy egy jelenlegi cég ezt mennyire tolerálja az kérdés,meg az is hogy mennyire hajlik rá hogy megfelelő megoldást találjatok rá. Legyen szerencséd!

2017. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk az az elv, hogy azért jó a közmunkásnak, mert büntetlenül lehet táppénzre vagy fizetés nélkülire menni, ha egyéb dolga akad, de mulasztásból is minimum 2 hónap kell egyhuzamban, hogy kirúgják az embert.
2017. júl. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!