Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Felvételi? Hogyan kell? Hol kell?

Felvételi? Hogyan kell? Hol kell?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jövőre kell majd felvételiznem, jelenleg érettségire járok, (2 éves esti képzésben) ami jövőre lesz meg, és történelem előkészítőn vagyok, abból lesz emelt szintem (remélem :D). Na de nem ez a lényeg, hanem... hol kell felvételizni? Szerintem nekem a felvi.hu az nem jó, mivel ugye kér középiskolai osztályzatokat (van középsulim, csak épp nem tanultuk azokat a tantárgyakat, amiket ott kérnek (történelem,irodalom) akkor most ezek helyére mit kell majd írnom? Van egy középsulim (élelmiszeripari előkészítő, ez középszintű) van egy kereskedő és egy üzletvezető, valamint jövőre lesz meg az érettségi...

Na most akkor mit kell írni a középsulis eredményhez?

Bocsi ha hosszú lett :)


2017. júl. 18. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked is a Felvin kell jelentkezned, nem akarok hülyeséget mondani, de lehet, hogy akkor a középiskolai osztályzataidat nem tudod beszámítani. De esti sulin nem ezeket a tárgyakat tanuljátok? Mert akkor beírhatod az ottani eredményeidet.
2017. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked is Felvin kell jelentkezned, meg kell adnod az érettségi százalékait, illetve ha tanulmányi pontjaid alapján nagyobb pontszám jön ki, akkor azokat is megadhatod. Magyarból, matekból, töriből, nyelvből és egy természettudományos tárgyból a két utolsó tanult éved eredményét. De ezeket nem kötelező, ha nem adod meg, az érettségi alapján számolnak pontot. Illetve ha beszámíthatók a szakmás papírjaid a szakodhoz, akkor azokat se felejtsd csatolni.
2017. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs, ha Magyarorszagon erettsegizel, akkor neked is ugyanazok az erettsegi targyak, ergo azokat tanulnod kell a suliban, ha esti, ha nem. Van ugye a 4 kotelezo: magyar nyelv es irodalom (nyelvtan+irodalom), matematika, tortenelem, egy idegen nyelv, plusz 1 valasztott targy (pl biologia, foldrajz, fizika, kemia)
2017. júl. 18. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Érettségin ugyanazokat tanulom, amit mások. Matek, irodalom, töri, nyelv! Nekünk azt mondták hogy nem kell választani tantárgyat, mivel van középiskolánk, de ettől függetlenül fakultálok fizikából. Középiskolában mi szakmát tanultunk, tehát amit a felvi kér Középsulis eredménynek, nekem az nincs, mert szakközépiskolában nem tanultunk történelmet, stb... tehát ezért nem tudom hogy mit írjak majd be.
2017. júl. 18. 15:59
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
2 év esti képzés, nem? A 2 év év végi eredménye esetleg?
2017. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Úgy látszik, hogy még nem állsz a helyzet magaslatán. Talán nem vagy elég érett az egyetemhez ha ilyen alap dolgok nem mennek át azonnal az agyadon.


Amiből érettségizel, azokat a 2 év alatt tanultad is. Ezekre jegyet is kaptál/kapsz félévkor és évvégén is.

Na ezeket a jegyeket kell beírni oda.

Ugye milyen nehéz? :)

2017. júl. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igen, 2 éves esti képzés. Ugye középiskolai eredménynek be kell írni az első év végi jegyeket, ez ok. is, meg a második évnek a végét. Na már most én második évben érettségizem. Most akkor a második evvégére írjam be azokat az osztályzatokat, amiket érettségin elértem, és utána írjam még be százalékban is?

Kedves utolsó! Nem kell ennyire lekezelően viselkedni, nekem ez lesz a negyedik iskolám, azért tettem fel a kérdést, mert nem világos melyiket írjam be, ha neked ez ennyire fáj, akkor nem kell ide írni! A többieknek köszönöm.

2017. júl. 18. 18:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
2. év végén is ugyanúgy fogsz kapni osztályzatokat, az érettségi azoktól független (lehet,hogy töriből két évig hármas voltál, de az érettségid 4-es lesz például). Tehát miután megkaptad a 2. év végi jegyeid, feltöltöd a bizonyítványt Felvire, utána megkapod az érettségit, és azt is. Érettséginél egyébként sem a jegy, hanem a százalék számít.
2017. júl. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Az égvilágon semmit nem kell neked beírni, leszámítva az adataidat. A felvin az e-felvételi rendszerbe be kell majd lépni, kitöltöd az adatokat, kiválasztod hova szeretnél jelentkezni, feltöltöd a bizonyítványt (amit az esti suliban kapsz, mert gondolom itt kapsz) leérettségizel amikor lezárul az érettségi a felvi majd átveszi a közhiteles nyilvántartásból a szükséges érettségi eredményeket és kész.
2017. júl. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
40%
Egyebkent ez a felvi-n minden egyes lepesnel eleg szajbaragosan el van magyarazva... teljesen egyertelmu dolgok is. Raadasul, ha szerintem en egyedul 18 evesen meg tudtam oldani, akkor te is meg tudod avval a sok iskoladdal, felnott emberkent.
2017. júl. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!