Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mehetek 2 éves érettségi...

Mehetek 2 éves érettségi felkészítőre?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok.Cukrászatot tanultam de nemsikerült a szakvizsgám és valószínüleg az októberi pót szakvizsgám se fog sikerülni (szvl nincs elvégzett szakmám).Pestre költözöm idén 2017-ben és érettségi felkészítőre szeretnék menni nappali tagozaton hogy járjon diákigazolvány és támogatás de eddig amit néztem sulikat ,azt írták hogy feltétel egy elgvégzett szakma.Tényleg ígyvan?És csak esti képzésre tudok menni(amin tudtommal nemjár semmiféle támogatás)?

2017. júl. 20. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Dettó ,csak szakács .Én már jelentkeztem,fel is vettek 2 éves Ifi tagozat.Azt mondta a tanuló felelős tanár,ha októberben nem sikerül a szakmunkás vizsga,ki kell iratkozni.Bàr eddig még semmi jogszabályt nem találtam erre.Talàn valaki tud segíteni nekünk.
2017. júl. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszi a választ:) hát igen ezt jolenne megtudni hogy ez hogyvan.És ugye 2 szakmát támogat az állam.És ha nemvégzed el akkor ugyszámítják e hogy már egy szakmát ellőttél a kettőböl.
2017. júl. 20. 13:45
 3/5 A kérdező kommentje:
vagy egyáltalán mehetek e bármilyen nappali tagozatos képzésre/suliba így hogy megbuktam a szakmain.
2017. júl. 20. 13:48
 4/5 anonim ***** válasza:
Azt tudom,hogy 25 éves korig lehet nappali tagozatos.Ja és 2 szakma ingyenes,nekünk ugye még egy sincs.:(de szakközépiskolaba biztos lehet jelentkezni.
2017. júl. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen azt tudom hogy 25 a korhatár de elvileg ha 1 szamát kilőttél akkor a másodikat csak estin végezheted el államilag.(aztán lehet nemjol tudom)
2017. júl. 20. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!