Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit csináljak, ha úgy érzem,...

Mit csináljak, ha úgy érzem, hogy elszúrtam az életemet karriert illetően, rossz sulit választottam érettségi után, nem voltam tájékozott, a mai fejemmel közgazdásznak, orvosnak vagy fogorvosnak tanultam volna?

Figyelt kérdés
2017. júl. 20. 16:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Javítsd ki. Én 26 évesen próbálom megvalósítani azt, amit anno nem sikerült.
2017. júl. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hogyan? Mit csináltál?
2017. júl. 20. 18:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kortól függetlenül újra tudsz felvételizni egyetemre. Ha nincs elég pontod, újra is tudsz érettségizni a szükséges tantárgyakból, persze pénzért. Ha nincs nyelvvizsgád, mindenképpen legyen az is! Ne add fel, sosincs késő tanulni, nem egy ismerősöm, családtagom felnőtt fejjel, 25 év felett érettségizett újra vagy kezdett el egyetemre járni. Illetve a legtöbb szakon van levelező tagozat is, ha munka miatt mondjuk nem tudnál bejárni, de ez is fizetős, és elég fárasztó is, de az álmaidért küzdeni kell. Sok sikert!:)

A felvi.hu-t és az oktatas.hu-t tudom ajánlani tájékozódás szempontjából, szerintem minden szükséges információt megtalálhatsz rajtuk:)

2017. júl. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is van 30+os évfolyamtársam
2017. júl. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Velem járt egy felvételi előkészítőre egy 33 éves ápolónő. Valószínüleg felveszik orvosira, nagyon sok pontja lett. Tiszteletre méltó.
2017. júl. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
81%
Pont ugyanez jutott nekem is eszembe nemrég, hogy 28 évesen tisztán látom mit hogyan kellett volna csinálnom érettségi után, pontosabban mivel nem vettek fel egyetemre, okj-t végeztem, amit nem bántam ugyan meg, sőt, csak nem is értem miért nem jelentkeztem a következő évben újra, ha nem is közgazdasági ágon, amit előtte tanultam, de fogorvosira érdemes lett volna, szuper szakma.
2017. júl. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Soha nem késő tanulni, csak már család mellett, illetve mikor már nem a szülőkkel élsz, úgy már nem tudsz nappalira menni, hacsak nem éjszaka dolgozol. (előző voltam) Annyit akartam még írni, hogy nekem csak a tanulás rész amit megbántam, hogy nem mentem egyetemre, de van párom, gyerekem, a magánéletemmel meg vagyok elégedve, csak hát ha több képzettségem lenne, akkor jobb állás lenne, több fizetéssel, több előre lépési lehetőséggel. Tehát összességében annyi, hogy tanulj felnőttként is!
2017. júl. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én is hasonlóan érzem, ill.mégsem. 31 éves fejjel, mai napig nem tudom, mit akarok csinálni! Ha tudnám, tennék érte, tanulnék. Egy csődtömegnek érzem magam sokszor, egy buta, tehetségtelen tehénnek. :'( nekem már lőttek, te ne add fel!
2017. júl. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!