Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A Varga Katalin gimnázium...

A Varga Katalin gimnázium (Szolnokon). Milyen suli? Nyolcadikos leszek és oda szeretnék járni. Az iskola és a tanárok érdekelnének, de főleg az hogy hogyan tevődnek össze a pontok

Figyelt kérdés

2017. júl. 20. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
A Verseghy jobb, gyere oda. :P
2017. júl. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Erre a legtisztább válaszokat a Varga honlapján kaphatnád meg.
2017. júl. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A Varga honlapján nem találtam meg a pontszámok összetètelèt
2017. júl. 25. 22:05
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Gyere inkább a Verseghy-be, a Vargazdasági tiszta protekció
2017. aug. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Varga *
2017. aug. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó iskola, sajnos a pontokról nem tudok neked semmit mondani, de a nyílt napon (ami jövő hét kedd) meg lehet egész biztosan kérdezni.

Az iskola épületével nagy baj nincsen, csak az, hogy kicsi, a nagyobb létszámú osztályok nem férnek be mindenhova. A tanárok többsége jól tanít és korrekt, nekem kirívóan negatív tapasztalatom max egy van.

Verseghy is jó iskola, de csak azoknak, akik extrémjól bírják a terhelést és a jövőben a tudásiparban akarnak elhelyezkedni. Ha még nem tudod mi szeretnél lenni, akkor én azt nem ajánlom, mert oda nem bekerülni, hanem bennmaradni a nehéz. Bár én mindkettőt megjelöltem, nem bántam meg, hogy Varga lett. Egyébként melyik tagozat érdekel?

2017. nov. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
42%

Ne hallgass egy verseghysre a Vargát illetően, a két suli elég hírhedt a rivalizálásukról :D


Most vagyok végzős vargás a D osztályban (általános modulos). Én sem bántam meg, hogy felvettek ide. Imádom az osztályt, szerencsére jó tanárokat kaptam (mármint hogy jófejek is), amire naaaaaggggyon tudok panaszkodni, az a menza :'D Az katasztrófa.

Maga az iskolaépület tényleg nem a világ legmodernebb épülete, de nem is zavaróan régi. Valamennyit mindig újítanak rajta minden évben. A tornaterem viszont tényleg piszok kicsi. Most is megy az adománygyűjtés, hogy a régi helyére egy újat építsenek. Ha végül vargás leszel, te is egyfolytában azt fogod hallani, hogy a tornaterem így, a tornaterem úgy :')

Alapvetően ugye négy osztály jár egy évfolyamra, de mivel baromi nagy volt a jelentkezés anno, a mostani 11.-es évfolyamon 5 osztály van. Az E-sek egyik fele matek-angolos (b-s), a másik fele kéttanos (c-s). Ennek az a következménye, hogy nem férünk el az iskolaépületben. A bírósággal szemben van a Technika házának épülete, azt bérli a suli és néhány órára oda járunk át. Hát, igen. Kicsit zsúfolt a suli, de ha nincs emberfóbiád, akkor pont hogy otthonosabb így az egész, mintsem kellemetlen.


Ami nekem megadta a végső lökést, hogy a Vargába jelentkezzek, az a nyílt nap volt. Remélem eljöttél te is :D Annyira megfogott a suli hangulata, hogy muszáj voltam ide jelentkezni :) Nagyon jó és összetartó a közösség. A felsőbb éveseknél legalábbis.. a kicsik elég, huh, érdekesek. Mi csak úgy hívjuk, hogy a "vargás összetartozás" :D Ha vargás vagy, akkor a barátom vagy. Mi szidhatjuk egymás között a sulit, de egy külsős nem.

Elég nagy a különbség azonban a különböző rétegek között. Elég sok az újgazdag "bunkóparaszt", vannak persze bőven normálisak is, a vidékiek is teljesen másak. De ezt majd megtapasztalod.


Aránylag sok lehetőség van arra, hogy külföldre utazzunk. Brüsszelbe, Japánba, Angliába, Skócia, mikor hova. Ez attól is függ, hogy melyik osztályba jelentkezel. Az a-sokat (AJTP) kötelezően viszik egy csomó helyre, mert ez az AJTP országos program része. Ők elég gyakran mennek pl Németországba, Horvátországba. A c-sek a kéttanos program miatt angol nyelvterületre utaznak. Nekik arra is van lehetőségük, hogy egy évet külföldön tanuljanak (egyik évfolyamtársam így van kint most Mexikóban, valaki az USA-ban). A b és a d osztály nem igazán tud ezekben részt venni, nekünk a sima cserediákos programok maradnak.

Hát arról, hogy milyen az oktatás erőssége.. azt kell mondjam, első két évben azért megijedtünk, hogy basszus, ez mégsem olyan erős suli. De nyugi. AZ CSAK BEETETÉS :'D 11-től kezdve meg fogsz halni. AKkor jönnek be ugye a faktok, amiből majd kötelezően 2-t kell választanod. Az, hogy mennyire fogsz haldokolni természetesen attól is függ, hogy milyen faktot veszel fel. Én biosz-fizikán voltam először, aztán átmentem matekra. Nem egy leányálom egyik sem. De a törisek és a magyarosok is kivannak eléggé. De ez majd még soká lesz. A lényeg, hogy az első két évben nem biztos, hogy azt fogod érezni, hogy jujjmeghalok. És nyugi, nagyon alaposak a tanárok. Beléd fogják verni amit kell, és a legjobb, hogy ezt te észre sem veszed, csak használod, aztán egyszercsak tudatosul benned, hogy bakker, hát én ezt is tudom! Baromijó alapot adnak az egyetemhez.


A tanárok nagyon vegyesek. A legtöbbjük elég rendes, és aktívan részt vesznek a diákprogramokban is. Azért vannak olyan tanárok, akik kb jelenségnek számítanak, és óvatosabbnak kell velük lenni. Privátban hajlandó vagyok többet mesélni :D


Őszintén, nem teljesen emlékszem már a pontszámításra (jelenleg a felsőoktatásos pontszámítás jobban leköt :'D)

200 pontot szerezhetsz összesen. 100-at hozol, 100-at az írásbeli felvételivel szerzel. A hozott pontok az irodalom, nyelvtan, töri, matek és egy nyelv 3 év végi és a 8.-os félévi jegyed valamilyen átlagából tevődnek össze. Nem tudom pontosan, hogy hogyan számolják ezeket, hogy 100 legyen az össz hozható pont. Az viszont biztos, hogyha nem voltál kitűnő mind a 4 évben (pár négyessel), akkor nem sok esélyed lesz, akkor sem, ha piszok jó a felvételid. Persze felvehetnek így is, de sokkal kisebb eséllyel.

A másik 100 pontot ugye az írásbelivel szerzed. 50 pont magyar, 50 pont matek. Nem sok mindent tudok hozzáfűzni. A magyar elég egyszerű szokott lenni, 40 pont fölöttit illendő elérni azért. A matek zsákbamacska, vagy kicsesznek veled a feladat készítő bácsik, vagy nem. Ott is azért egy 40 pont körülit nekünk még el kellett érnünk a biztos bejutáshoz (inkább 40+). Tehát, az írásbelin is alsó hangon egy 80/100 pontra hajts. A mi évfolyamonkun az átlag 90 pont volt.

DE minden függ attól, hogy melyik osztályba jelentkezel és hogy azok, akik szintén oda jelentkeztek milyen pontszámokat értek el. Az az összpont, amitől biztosan felvesznek nem egy állandó érték, minden évben más.


Arra is készülj fel, hogy nagyon nagy a túljelentkezés. Nem biztos, hogy azért nem vesznek fel valakit, mert olyan rossz lett az összeredménye. Lehet, hogy neki is 188 pontja lett, de másik 36 embernek is, és többet egyszerűen már nem bírt felvenni az iskola.


Mindig számításba kell venni a protekciósakat is.. mindenhol vannak, nem csak itt. Az igazgatónk egyébként mindig kimaxolja a létszámot, ezért is van tömve a suli. Megpróbál mindenkit felvenni :') Ha mégsem vesznek fel elsőre, mindenképpen próbáljátok meg fellebbezni! Deeeee, természetesen menni fog elsőre is, csak pozitívan :DD


Én szurkolok neked :) Mi már biztosan nem fogunk találkozni, de hát egy másik vargás a barátunk, ya know~ Ha bármilyen kérdésed van, nyugodtan írj privátot.

2017. dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes válaszolónak ès nekem is a Varga a szimpi :) ès imádom a nyelveket mert eleve anyanyelvi szinten beszèlem a magyart XD ès a nèmetet angolt meg 6 ève tanulok minden nap ès mikor külföldön voltunk akkor megdicsèrtèk

Ès nincs emberfóbiám :)

2018. jan. 7. 03:29
 9/9 A kérdező kommentje:
Ès a kèttan vagy az általános èrdekel :)
2018. jan. 7. 10:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!