Egyetemen mennyivel kell többet tanulni, mint középiskolában?

Figyelt kérdés

Ha úgy nézzük van egy héten 37 órám +2 magánóra, emellett tanulok napi 1-2 órát (vagy érettségi miatt többet.). Ez közel 50 óra/hét. Ha hétvégén is tanulok akkor több.


Egyetemen ez hogyan fog változni? Ugye suliban nem lesz annyi órám, mint most, de jogra készülök, tehát otthon lesz elég tanulnivalóm.


Elsősorban azèrt érdekel, mert szeretnék mellette egy kis pénzt keresni és, hogy milyen munkákra lenne időm/lehetőségem? Esetleg ezeket is ajánlhatnátok, megköszönném.


2017. júl. 21. 08:30
 1/6 anonim ***** válasza:
12%
A fiam úgy végezte el a német nehézipari egyetemet, hogy mellette megszerezte az angol felsőfokú nyelvvizsgát is. A német már megvolt neki. Érted ugye! Kinek mennyit kell tanulni...
2017. júl. 21. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%

Ahogy az első írta, kinek mi..

Van, aki gyorsan tanul meg olyan is van, akinek 5x annyit kell tanulnia ugyanazon eredményért.

Emellett az sem mindegy, hogy milyen rend alapján tanulsz vagy hogy mi a cél. Elég a kettes is a töltelék dolgokból vagy a full ötös a cél. S még sorolhatnám.


Vannak, akik vizsgaidőszakban tanulnak csak és úgy is simán megcsinálják.


Majd úgyis kitapasztalod, felesleges most ezen rágódni.

2017. júl. 21. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez annyi mindenről fugg. Melyik egyetem ? Melyik szak ? Milyen alapokkal megy oda ? Nina cél ? Kettes vagy ötös ?
2017. júl. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
85%

Ahogy az előttem lévők leírták. Van akinek többet, van akinek kevesebbet kell tanulni, hogy szállítsa az eredményeket.

A középiskolai érettségi vizsgán 25%-tól megadták a kettest, míg az egyetemen 50%-tól, de van ahol 60%-tól adják meg a kettest. Tudom nem a kettes a cél, de csak érzékeltetni szeretném a különbséget. A középsuliban például matekból, ha valamit elszámoltál , de a hibás eredménnyel jól továbbszámoltál akkor egy csomó pontot megadtak az érettségin. Na ezt nem nagyon fogod megtapasztalni az egyetemi vizsgákon.

2017. júl. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
66%
És középiskolában megcsinalhattad azt, hogy szereztel pár ötöst és utána semmit nem tanultál, mert már bevált biztosítva a kettes. Egyetemen vannak olyan szakok ahol ezt nem lehet megcsinálni minden targynal. Nekem volt egy tárgyam, ahol 6 ZH-t írtunk. Senkit nem érdekelt, hogy kiátlagolva majdnem 4 volt az átlagom, az egyik ZH-m elegtelen lett, és potolmom kellett hogy ne bukjak meg. Szóval pl míg kozepsuliban az 5-5-5-1 az kiátlagolva kerek négyes addig egyetemen bukást jelenthet.
2017. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Említem akkor azt is, hogy Pázmány, osztatlan jogász képzés a cél.

Matekon kívül az érettségi tantárgyakból 5-ös vagyok, bár kicsit aggódom, hogy az emelt törire nem tudok jól felkészülni. Akarok nyáron is tanulni rá, csak nagyon kevés időm van. Annyira nagyon sokat nem tanulok, de szerencsére megy, csak utólag már kevesebb marad meg (viszont ha olvasnám, akkor már tudnám a témákat jobban)


Azt mondják, hogy megvan az eszem a joghoz, de mègsem érzem magam elég magabiztosnak ebben.

2017. júl. 21. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!