Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit érdemes tudni az orvosi...

Mit érdemes tudni az orvosi diagnosztikai analitikai szakról (Debreceni Egyetem)?

Figyelt kérdés
Szeptembertől kezdeném ezt a szakot, azonban már egy ideje elbizonytalanodtam benne, hogy jó lenne-e ez nekem (vagy egyáltalán ez az EÜ/biológia-kémia irány). Érdemes adni neki egy esélyt, hogy hátha megtetszik? Valamint ha elkezdem, lesz mellette idő dolgozni (csak diákmunka, kb heti 24 óra)? Mennyivel könnyebb az orvosi szaknál?

2017. júl. 22. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Sokkal könnyebb kb mint más egészségügyi főiskolai szakok.

De miért jelölted meg ha nem vagy biztos abban hogy szeretnéd? Én azt gondolom, eü-t tanulni csak az kezdjen akit tényleg érdekel, mert ezt csak így lehet csinálni, hiszen se megbecsülésileg, se fizetésileg nem éri meg.

2017. júl. 22. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak véges számú államilag finanszírozott féléved van, úgyhogy ha nem vagy biztos az irányban, én még gondolkoznék. Esetleg belekezdhetnél egy hasonló OKJ-be (még ha sok OKJ nem is annyira szuper, az első kettő ingyenes), vagy vállalhatnál munkát az EÜ-ben, hogy lásd, hogy neked való-e.
2017. júl. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Ahogy előttem is írták,csak akkor menj oda ha tényleg elhivatottan ezt akarod,mert a megbecsültsége és a fizetés is elég kicsi,kevés. Tanulni nem kell annyit,mint az orvosin,de egy eü-s főiskolánál nehezebb.Főleg,hogy változott a tanrend. Úgy hallottam a szakosoktól,hogy ezt akarják a nővér és az orvos közé tenni,ergó levenni a terhet az orvos válláról,hogy neki már csak a terápiával keljen foglalkoznia.

Ha pedig időközben nem tetszik akkor passziválsz és kész. Ha első félév után akkor nem kell fizetned,ha később akkor a képzésben részt vett idő felének megfelelően. PL. 1.év után hagyod ott->1 félévet fizetsz ki,de ezt is ki lehet elvileg vhogy váltani.

2017. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 Pont, hogy az ápolókat szeretnék jobban bevonni a terápiába, amivel le lehetne venni terhet az orvosok válláról és értelmet adna az ápolói diplomának. Pont a diagnosztikát levenni az orvosok válláról a világ legnagyobb felelőtlensége lenne, ráadásul a laboratóriumi analitikus teljesen elszeparáltan dolgozik.
2017. júl. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
(4) Nekem ezt mondták,bár tény,hogy a diagnosztikát kivenni az orvos kezéből elég nagy hülyeség.
2017. júl. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az eü főiskoliai végzettségek közül, szerintem ez elég nehéz, ha nem a legnehezebb. Pláne a DOTE-n, ott nagyon nagy a követelmény, mivel az ÁOK karon van.

Orvosit meg egyéb főiskolai szakkal össze sem lehet hasonlítani.

Diákmunkát nekem anno nem volt időm elvállalni évközben, csak nyáron. Aki elment dolgozni, annak általában a tanulás rovására ment.


A laboros szakiránynál éppen be lehetne azt vezetni, hogy validálhatnák az eredményeket. Egy laborszakorvos sem csinál mást, csak validálja, érvényesíti az automaták által kiadott eredményt, hogy az valós, pontos érték. Semmilyen diagnosztikát nem kezd el írni a leletedre, hogy ha magas a vércukorszinted akkor te cukorbeteg lennél. Diagnózist majd mond az az orvos, aki beutalt téged laborvizsgálatra.

Szóval lehetne az analitikusoknak is validálni. Oktatás során eléggé rámennek amúgy erre a részére, hogy na akkor ha ez magas/alacsony mi lehet az oka, mit mondanál rá... de gyakorlatban meg nem te csinálod majd ezt, így ezeket el is felejted részben.

2018. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!