Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy kell "egyetemi pontokat"...

Hogy kell "egyetemi pontokat" számolni?

Figyelt kérdés

Mármint jövőre fogok érettségizni és az NKE-HHK katonai vezetői szakra szeretnék továbbmenni tanulni. Oda kell 359 pont. Az magasnak számít vagy megcsinálható?


Idei átlagom: Nyelvtan - 3

Irodalom - 3

Történelem - 3

Angol - 3

Matek - 2

Biológia - 3


Viszont jövőre ha megcsinálom ilyenre :

Nyelvtan - 4

Irodalom - 4

Történelem - 5

Matek - 2

Biológia - 5

és az érettségi eredmény pedig valami ilyesmi lenne:

Magyar - 70%

Történelem - 80%

Matek - 30%

Angol - 75%

Tesi - 80%

plusz ezekhez még hozzájön a középfokú nyelvvizsga akkor így megvan a szükséges 359 pont vagy ezt, hogy lenne célszerű csináljam?


Hallottam már duplázásról, de fogalmam sincs, hogy mi az.


Letudnátok írni a szükséges információkat?


2017. júl. 23. 16:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát, magasnak nem mondható viszont tenni kell érte. Legalábbis a mostani jegyeidhez erősen javítani kell hozzá.


A duplázás pedig az, hogy amit az adott szak kér tárgyat, abból 2-t dupla ponttal vezsnek. Tehát tegyük fel kell a magyar és töri és te mindkettőt megírod 70-re, akkor az 280 pont és mellé még az átlagodra jön 50 max 50 pont meg egyéb plusz pontok, mint nyelvvizsga vagy OKJ. Egyébként lekéne írnod, hogy mely tárgyak kellenek ehhez a szakhoz, hogy jobban kilehessen számolni. Arról nem is beszélve, hogy azért matekodat is próbáld meg 3-ra felhúzni, mert a jegyeidre kaható 50 pontot is jobb minél inkább felhúzni, mert előfordulhat, hogy nem úgy sikerül az érettségi, ahogy szeretnéd.

2017. júl. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%

Bőven. Ha csak duplázással mész tovább (2 tárgy érettségi százalékos eredményének összegének kétszerese), akkor hamar kiderül, hogy 180%-ot kell elérned, ami két 90%-os eredménnyel megoldható csak pluszpontok nélkül. Ha szerzel pluszpontot (mondjuk emelten érettségizel, amiért 50 pont jár), akkor már kicsit kevesebb százalék is elég; akkor még 155% kell, ami két 78%-os érettségivel kivitelezhető (mondjuk az emelt az szívósabb, úgyhogy a közepet kellene inkább megnyomni, hogy 90% legyen, úgy az emelt lehet kevesebb pont is). Ha szerzel nyelvvizsgát, még egyszerűbb a helyzet.


Ajánlom figyelmed a felvi pontkalkulátorát, oda olyan számokat írsz be, amilyeneket szeretnél, és mindig a jobb számítási mód szerint fogja kiadni a pontot.

2017. júl. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Tehát akkor, ha megvan a két 90%-os érettségim akkor gyakorlatilag már nem kell semmit csináljak mert az már 360 pont.


De viszont ha nekem csak a 80% lesz meg akkor az 320 pont ugye és még ahhoz hozzájönne a nyelvvizsga +24 pont (344) és még az átlagok.


Akkor ez így is megoldható?


S egyébként mennyire nehéz megcsinálni 80% körülire az érettségit magyarból és töriből?

2017. júl. 23. 16:22
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ugye kettőt vesznek figyelembe, a te érettségi tárgyaidból ez lehet a magyar, a matek és a töri. Gondolom a matek kiesik, így 70 és 80%-al számolva ez 300 pont. Egy közép nyelvvizsga 28 pont, így összesen 328 pont.


Akkor lenne meg ha a magyart felhoznád 79%-ra a törit meg 85%ra, plusz a nyelvvizsga. De ugye minden évben változnak a ponthatárok, lehet hogy több lesz mikor jelentkezel, lehet hogy kevesebb. Meg ugye kell egy jó alkalmassági eredmény is.

2017. júl. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem... Ha duplázol, akkor a tanulmányi eredményeid nem számítanak; vagy duplázol, vagy a másik számítási móddal számolják a pontjaidat.
2017. júl. 23. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
63%

ja és nem úgy megy hogy nézik az átlagot meg az érettségit is, csak az egyiket.


Van akinek könnyű megcsinálni, van akinek nem. A mostani eredményeid nagyon rosszak, ezekkel esélytelen, kivéve ha lustaság miatt nem tanultál egy betűt se.

2017. júl. 23. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha van hozzá affinitásod, akkor nem nehéz; az írásbeli magyar szövegértés+műelemzés/érvelés, ebből talán a második nehezebb, a töri gyakorlatilag ugyanez; írásbelin nem nagyon van olyan feladat, hogy saját tudást kérne számon, hanem adnak forrásokat, és azok alapján kell válaszolni a kérdésekre. A szóbelire meg ki kell dolgoznod a megadott tételeket és visszamondani.
2017. júl. 23. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A lustaság miatt volt, igen.

De igazából angolból 4,25 voltam és azért kaptam 3-ast mert nem csináltam meg a házikat elég sokszor.

Töriből 4,3 és azért kaptam 3-ast mert év elején nem tanultam egy szót se.

Tehát év végére megjött az eszem, hogy kéne valamit csináljak és tanultam már.


Akkor szerintetek van még esélyem bekerülni?

2017. júl. 23. 16:30
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Csak abban az esetben ha nem lustálkodsz tovább. Különben esélytelen. És egyetemen rengeteget kell ám tanulni, többszörösét a gimisnek.
2017. júl. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Persze, ez egyértelmű. Megkezdődik az iskola ezerrel a tanuláson leszek.
2017. júl. 23. 16:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!