Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha író akarok lenni milyen...

Ha író akarok lenni milyen közzépiskolai szakot ajánlotok?

Figyelt kérdés
Az egyik szak a könyvelőség lenne mert jó vagyuk matekból.Kérlek a human szakot ne írjátok.Az írásért élnézést telefonrol írok.

2017. júl. 24. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Ne irjunk human szakot? Akkor higy akarsz iro lenni? Es hgy jon ahhoz a konyvelo?
2017. júl. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet megtévesztette a kérdezőt a könyvelő szó, mert benne van a "könyv", aztán gondolta valami köze csak van az íráshoz. :D
2017. júl. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem tévesztett meg a könyvelő a matekkal kapcsolatos
2017. júl. 24. 19:09
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehetsz publicista. Pl termeszettudomanyos publicista. Irhatsz ismeretterjeszto konyveket, vagy cikkeket valamelyik magazinba.
2017. júl. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én láttam az előző kérdésedet is. Tudom, hogy telefonról írsz, de egy kicsit muszáj összeszedned a mondandódat, mert egy írótehetség ezt nem engedheti meg magának (más sem, mert nem teljesen világos, hogy milyen megfontolásból ajánljunk neked tagozatot, ha író akarsz lenni, és a matek érdekel).


Egyébként nem szakok vannak gimnáziumban, hanem tagozatok, és író bárhonnan lehetsz. Én például úgy vagyok publikált szerző, hogy szeptembertől valószínűleg orvosis leszek, csak pályázni kell az írásaiddal, és ha tetszel nekik, kiadnak. Nem kell nagy dolgokra számítani, először jelenj meg kisebb antológiákban, aztán pályázhatsz ismertebb folyóiratokba, és közben építgeted a kapcsolataidat, hátha elég lesz ahhoz, hogy a kiadók elolvassák az esetleges regényed kéziratát. Ha humán tagozat nem érdekel, menj mondjuk matekra vagy nyelvi tagozatra a könyvelés miatt, utána pedig a tiéd a világ.


Egyébként én is telefonról írok.

2017. júl. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Utolsó köszi azért nem akarok humánra menni mert az idegen nyelvekben rossz vagyok de töri és a hasonlók érdekelnek.
2017. júl. 24. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!