Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Menjek a szívem után vagy...

Menjek a szívem után vagy erőszakoljam meg magam valami TTK szakkal, hogy relatíve biztonságban legyek a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés

Humán beállítottságú vagyok, imádok nyelvet tanulni (jövőre érettségizem, eddig 3 idegen nyelvet beszélek), más kultúrákat, más embereket, képviselni azt, ami a miénk vagy megnézni milyen máshol. Szóval szívem szerint a semmit nem érő, éhenhalós büfészakra mennék, turizmusra, ha úgy alakul akkor külföldön, de most nem ezen van a lényeg.

A kérdés, hogy menjek efelé vagy szerezzek valami "használható" tudást, amibe lehet, hogy belebukok (a kémia még úgy ahogy megy, meg érdekel is, de matek, fizika már kevésbé), lehet, hogy végig fogom szenvedni és kiöli belőlem a kreativitást és a nyelvtudást (mert ugye akkor az el lesz hanyagolva)???



2017. júl. 25. 15:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Menj a szíved után, mert egy TTK szakkal se lennél relatíve biztonságban. Amivel biztonságban lennél az a mérnöki, informatika, orvosi. Ha "sima" TTK-ra mész ott minimum MSc diplomát szerezz, de inkább Phd. Nem érdemes a TTK-t választani, ha pedig nem is szereted akkor pláne. Nem lehúzni akarom a TTK szakokat, mert én fizikus hallgató vagyok és imádom, akit érdekel és megy is neki azt csak bátorítani tudom, de azzal legyen mindenki tisztában, hogy nem keres kiemelkedően jól és nagyon nehéz. Ha humán beállítottságú vagy, akkor menj humán szakra, ha mennek a nyelvek akkor érdemes azzal foglalkoznod, mert tolmács, idegenvezető stb lehetsz.
2017. júl. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én turizmusra biztosan nem mennék, túltelített és ha nincs jó kapcsolatod nem tudsz elhelyezkedni sem. Viszont TTK-ra se mennék, mert ha valami nem szeretsz, nem megy, akkor nem is fog sikerülni, és végig szenveded az egészet.


Néznék inkább egy nyelvszakot ami nem annyira elterjedt(japán, skandináv nyelvek, orosz stb) ezzel lehetsz nagy cégeknél idegennyelvi kapcsolattartó ami nagyon jól fizet és egy ritka nyelvtudás birtokában be is lennél biztosítva

2017. júl. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
A bölcsészkart még jobban le szokták szólni, mint a turizmus-vendéglátást...de igen, azt tudom, hogy ritkább nyelveken kell tudni a sikerhez, eddig angol,spanyol, portugál, de pl. lengyelül nagyon megtanulnék.
2017. júl. 25. 18:41
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A bölcsészkaroknak is vannak jobb és rosszabb szakjai, a nyelv a jobbak közé tartozik. A lengyel nem rossz viszont a jelenlegi helyzetben nem túl piacképes, én olyan nyelvet választanék, aminek fejlett az ipara, és esély lenne rá hogy kapcsolatba kerüljenek Magyarországgal. Az Orosz pl ilyen és hasonlít a lengyelre kicsit.
2017. júl. 25. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
de az orosz nem annyira ritka, top 5-ben simán benne van
2017. júl. 25. 19:01
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, azt csak arra mondtam hogy kicsit hasonlít a lengyelre és több üzleti érdekeltségük van itt mint a lengyeleknek. Ha nekem kéne választanom akkor én biztosan Finnt vagy Japánt tanulnék.
2017. júl. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Várom még a válaszokat és előre is köszi a segítséget, bármilyen ötlet, tapasztalat jól jönne.
2017. júl. 25. 19:16
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én azt mondom, 3 nyelv tudásával szinte mind1 hova mész tanulni, felfognak venni valamilyen ssc-hez baromi jó kezdőfizetéssel. A szakmai részt meg betanítják. Viccen kívül.
2017. júl. 27. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Turizmuson amúgy is van valamilyen szinten közgazdaságtan meg számvitel szóval szerintem ilyen szintű nyelvtudással jó az a szak!
2017. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, hogy olyat eröltess magadra amit nem szeretsz. Elvégre ebben fogsz dolgozni nyugdijig, képzeld el milyen kedvvel mész majd minden nap dolgozni. Egyébként meg lehet, hogy tultelitett a turizmus, de ha jol tanulsz, képzed magad és tényleg ennyi nyelvet beszélsz, (amiért mellesleg irigyellek, nekem az angollal is meggyült a bajom.) akkor ugyis elönyt fogsz élvezni másokkal szemben egy felvételnél.
2017. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!