Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha dietetetikus szeretnék...

Ha dietetetikus szeretnék lenni, akkor kitűnönek kell lennem mint az orvosoknak? 14/L

Figyelt kérdés

Nagyon félek a középiskolától. Soha nem voltam kitűnő , sőt hármasaim is vannak. Így már nem is lehetek hogy van hármasom?

Köszönöm a válaszokat 😙


2017. júl. 26. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem kell. Az orvosoknak sem kell. Nézd meg, milyen tárgyak kellenek hozzá, és azokból kellene utolsó 2 évben 5-ös + jó érettségi.


A többi eredmény nem számít, de ha elfogadsz egy tanácsot, azért törekedj arra, hogy minden tárgynál sajátítsd el a gondolkodásmódot + tudd a lényeget, de nem kell mindennek 5-ösnek lennie.

2017. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Szerintem simán felvehetnek, mivel a ponthatár nem volt olyan vészes. Persze nagyban függ attól is, hogy miből vannak a hármasok. Ha ének és rajz, akkor nincs nagy baj, ezek a tárgyak senkit nem fognak érdekelni. De ha biosz és kémia, akkor már kérdésesebb, hogy felvesznek-e.

Arról, hogy a elvégezni mennyire nehéz, arról nem tudok mit mondani, mert sosem jártam dietetikus szakra.


Remélem tudtam segíteni. :)

2017. júl. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A középiskola teljesen más lesz mint az általános, szerintem sok szempontból jobb, könnyebb, szóval ne aggódj miatta. Két fajta pontszámítási módszer létezik, automatikusan azt használják, amelyik számodra kedvezőbb. Az egyik tanulmányi pontok + érettségi pontok + többletpontok (pl. nyelvvizsga, emelt érettségi), a másik pedig az úgynevezett duplázás (érettségi pontok duplán+többletpontok). Pl. itt szépen le van írva: [link]

Megnézed, hogy mik a felvételi tárgyak és azokra koncentrálsz, fektess rájuk nagyobb hangsúlyt, hogy jó jegyeid legyenek illetve az érettségid is sikerüljön. Valamint azért a többi tantárgyat se hanyagold el mert kockázatos arra hagyatkozni, hogy majd két felvételi tárgyból szuper érettségit írsz és minden egyes pont számít, tehát a magyar, matek, töri, nyelvek is fontosak. Attól is függ, hogy hová szeretnél menni mert Pécsen tavaly 313 volt a ponthatár, ami nagyon jó, alacsony, nagyon könnyen össze lehet szedni, viszont a Semmelweisen már biztosan magasabb.

Egyébként ezen szerintem még korai aggódni, mire odajutsz, hogy választanod kell még kb. 5x átgondolod, meggondolod magad stb., bőven lesz időd tanulni, felkészülni.

2017. júl. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!