A gazdasági informatika szakot vagy általános közgazdaságtant érdemesebb elvégezni?

Figyelt kérdés

2017. júl. 26. 11:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Az alkalmazott közgazdasagtan akar lenbi szerintem. Egyébként ízlések és pofonok, de én alkalmazott közgazdaságtant végeznék, mellette meg megtanulnék programozni
2017. júl. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
55%

Az első jól írja. Engem a programozás és az alkalmazott közgazdaságtan is nagyon érdekel, így evidensnek gondoltam a gazdaságinformatikus szakot mint aranyközépút, de sajnos a Corvinusos képzés állitólag nagyon gagyi. Az ELTE-n viszont 460 a ponthatár alkalmazott közgazdaságtanra államin, így valszeg marad a proginfó nekem. De ha összejön nekem a magas pontszám akkor úgyteszek ahogy #1. Javasólta! És közgáz mellett foglalkozok csak a programozással, mivel azt jobban lehet otthon tanulni. Ha nagyon érdekel mindkettő, amúgy akkor még lehet az is jobban megéri a gazdaságinformatikus szaknál, ha valamelyikre mész nappalin és utána az első évet jól bírtad, akkor párhuzamosan mész a másikra levelezőre. Hiszen mindkettő szak alapja a matek. De így persze borzasztóan nehéz lesz, de nem lehetetlen.


Amúgy kicsit részletezhetéd a szempontjaidat... Pl. ha az elhelyezkedés és a fizetés a legfontosabb mint sokaknak, akkor a gazdinf és a közgáz közül a közgáz a "jobb"... A közgáz és a proginf közül pedig kb. mind1, mert mindkettővel nagyon jó. Bár alkalmazott közgazdaságtannál jobban kell az MSc és talán az sem mind1 milyen. De van több jó is.

2017. júl. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
37%
Gazdasagi informatika, egyertelmu. Annyi kozgazdasz van, hogy Dunat lehet veluk rekeszteni. Plusz az fizetos joreszt mar. Es ha nem tudsz jol ertekesiteni, hiaba tudod az elmeletet, nem tudsz elhelyezkedni a bankszektorban.
2017. aug. 1. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hoper baromságokat beszélsz.. közgazdászokból hiány van ugyanúgy mint a programozókból. Ja és nehogy azt hidd hogy egyetemen megtanítanak programozni, még proginfon sem.
2017. aug. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!