Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi kell ahhoz, hogy könyvelő...

Mi kell ahhoz, hogy könyvelő lehessek? Melyik egyetemet érdemes választani? Nehéz elvégezni?

Figyelt kérdés
Mindig is ötös voltam matekból, a történelem nagy kedvencem, angolból középfokú nyelvvizsgám van. 17 éves vagyok.

2017. júl. 26. 15:21
 1/9 anonim ***** válasza:
17%
Én matek érettségi nélkül vagyok könyvelő :) Szóval a matek szeretete kb semennyire nem számít.
2017. júl. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
#1 Azt mégis, hogy? A metek az kötelező érettségi tárgy... Max. akkor nem kell belőle, ha diszkalkuliás vagy, de akkor könyvelő sem lehetsz.
2017. júl. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem vagyok diszkalkuliás, nekem a fizika volt kötelező érettségi tárgy. :)
2017. júl. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Estádio de Felchút ***** válasza:

Valszeg 2005-ben érettségizett, amikor a matekos botrány volt. A 2005-ös matek érettségi eredményeket annulálták, ha jól emlékszem.

A kérdezőnek: a mezei könyvelés egyszerű droidmunka, ehhez nem kell egyetem... OKJ oszt cső.

2017. júl. 26. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem, hanem 2005 előtt, amikor még a szakközépben más volt a rendszer. Eü szakközben nem volt matek, nyelv, hanem fizika és szakmai... :)
2017. júl. 26. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelőhöz tényleg nem kell diploma. OKJ, majd mérlegképes és meg is van.
2017. júl. 26. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem is kell elvégezni a pénzügy és számviteli szakot (egyetemen)?
2017. júl. 27. 09:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem kell. Én tb-bér után mentem ügyintézőre, majd mérlegképesre. MEgvan az IFRS, most kezdem az adótanácsadót. Diploma nélkül. Simán el tudtam helyezkedni, pedig rajtam kívül csak diplomások jelentkeztek az állásra. Már saját vállalkozásban dolgozom.
2017. júl. 27. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
És így mennyit keresel #8?
2017. júl. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!