Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi van akkor ha a pontszámító...

Mi van akkor ha a pontszámító kalkulátor azt írja a felvi pont hu-n hogy nem érem el a 280 pontos jogszabályi minimumot? Egy másik felvis kalkulátor meg mást számolt az szerint több pontom van. Hol itt az igazság? És mit lehet tenni? :- (

Figyelt kérdés
Korábban már felvettek főiskolára, volt annyi pontom, csak nem tudtam megcsinálni anyagi okokból. :-/ De most mégis szeretném valahogy vagy újra elkezdeni vagy befejezni. Nem halasztottam, csak abbahagytam, megszüntettem a jogviszonyt. :-(

#felvételi #ponthatár #jogszabályi minimum
2017. júl. 26. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
97%
Ha a felvi.hu kalkulátora azt írja hogy nincs meg, akkor sajnos nincs meg barátom.
2017. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha leírod az adataid (érettségi eredmények, középiskolai eredmények) megmondom én, hány pontod van. Lehet, hogy szigorítottak a szak követelményein, vagy azóta a minimum ponthatár csúszott feljebb.
2017. júl. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rosszul írtad be valamelyik adatodat, illetve a jogszabályi minimumba pluszpontoknál csak a nyelvvizsga, emelt érettségi és szakirányú OKJ pluszpontjai számítanak be, ha szociális alapon kaptál plusz pontot, azzal lehetséges, hogy 280 felett van, de nem biztos, hogy a jogszabályi minimumot meghaladja. Az is lehet, hogy nem tudsz az adott szakra azokból a tárgyakból felvételizni, amiből te a másik kalkulátorban számoltad, és a minimumponthatár is pár éve emelkedett 280-ra, tehát elképzelhető, hogy bekerültél fősulira régebben, de most már nem kerülhetnél.


Az biztos, hogy a felvis a legbiztosabb kalkulátor, ami minden szabályt ismer, a többit csak úgy lehet nagy biztonsággal használni, ha egyébként teljesen képben vagy a szabályokkal, mert nem figyelmeztet rá saját magától.


Mindenesetre még akármit meg tudsz ismételni a következő felvételi időszakig az érettségijeid közül, ha még nincs, a diplomához egyébként is kell nyelvvizsga, és ha nem emelteztél felvételi tárgyadból, akkor legalább az egyikből tegyél le egy emeltet, mert szinte biztos, hogy jól fogsz kijönni belőle pontszám tekintetében. :)

2017. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Most másképpen számítják a pontokat, a korábbi évekhez képest. Adott szakra csak a szakmával kapcsolatos tárgyakat számítanak be. Nézz utána.
2017. júl. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valószínüleg már leírták a jó választ!

De ettől függetlenül nekem már volt bugos a felvi.hu pontszámító rendszere. Egyszer egy éjszaka sehogy sem jött ki jó eredmény, aztán megnéztem reggel is de addigr ajó volt. Pedig biztos ugyanazokat az adatokat írtam be.

2017. júl. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!