Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Teljesen tanácstalan vagyok a...

Teljesen tanácstalan vagyok a továbbtanulást illetően. Ti hogyan döntöttétek el, honnan tudtátok, hogy mit akartok? Más is van ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Sok minden érdekel, de nem tudom, hogy mi az, ami tényleg nekem való, ami hozzám illik. Már teljesen ki vagyok készülve miatta....Ha valaki esetleg hasonló helyzetben van vagy úgy érzi, hogy tudna segíteni, akkor örülnék, ha valakivel tudnék erről beszélgetni.
2017. júl. 26. 21:57
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy érzed sok minden érdekel sok mindenben jó vagy az általában azt jelenti hogy lényegében mindenben átlagos vagy és semmiben sem vagy kiemelkedő, tehát ajánlatos egy OKJ-és szakma elvégzése vagy esetleg a Közmunkaprogramban való elhelyezkedés !
2017. júl. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen, sok minden érdekel és eddig még nem találtam meg azt a területet, amiben kifejezetten jó lennék és a magaménak érzem. Ugyanakkor jók a képességeim (tudok és szeretek is tanulni, szorgalmas vagyok, kreatívnak is tartom magam), az érettségim is kitűnő lett (minden tantárgy 90% körül), tehát mindenképpen a felsőoktatásban gondolkozom, diplomát szeretnék mert a képességeimet tekintve képes vagyok rá és meg tudom csinálni. A probléma azzal van, hogy nem tudom, hogy mi lenne az, ami leginkább nekem való, ami a leginkább érdekel és érdemes lenne belevágnom. Egyébként meg szerintem egy szakmát sem lehet csak úgy elkezdeni, hogy majd lesz belőle valami, ahhoz is kell ambíció, motiváció, hogy egyáltalán érdekeljen a dolog és nyilván el lehet végezni, de nem biztos, hogy érdemes.
2017. júl. 26. 22:48
 3/3 anonim ***** válasza:
Vannak karriertanácsadók, coachok, pszichológusok, akik ezzel foglalkoznak. A karriertervezéshez önismeret kell. Érdemes időt szànni rá. Inkább most, mint később megbánni egy elkapkodott döntést.
2017. júl. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!