Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nem értem el a minimum...

Ha nem értem el a minimum 280-as ponthatárt, akkor sehova sem vesznek fel? Pótfelvételivel sem?

Figyelt kérdés

Sztem csak a nyelvvizsga hiánya miatt nem vettek fel... Amíg nincs nyelvvizsga , addig b4szhatom az egészet??


[Egyik rokonomnak se volt, de felvették egyetemre... Viszont addig nem kap diplomát, míg le nem nyelvvizsgázott.

(Már kb 3 éve húzódik az 'ügye')]



2017. júl. 27. 06:47
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs meg az államilag előírt 280 akkor Bsc-re nem is tudnának felvenni. Maximum felső oktatási szakképzésre, ahova az állami minimum 240!
2017. júl. 27. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%
Bsc-re nem mehetsz, maximum asztalosnak, kéményseprőnek stb...
2017. júl. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Mi az a Bsc? :D
2017. júl. 27. 07:00
 4/29 anonim ***** válasza:
69%
olyan mint a KFC csak megsem es nem arulnak hambit.. azt majd te fogsz ha elvegzes.
2017. júl. 27. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
95%

Én úgy tudom hogy 280 pont alatt nem lehet bekerülni felsőoktatásba.

Ha nincs meg a 280 pontod akkor tegyél javító érettségit egy vagy két tantárgyból októberben. Szeptember elejéig lehet rá jelentkezni. A 280 pont miatt nem lehet valami fényes az érettségid így elég ha csak egy-két iegyet javítasz.

Elgondolkodtató, hogy ha nem sikerült megszerezned a 280 pontot az érettségivel a magyar oktatási rendszerben akkor hogyan állnád meg a helyed a felsőoktatásban.

2017. júl. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
82%

Az, hogy nincs 280, azt jelenti, felejtsd el, ez a minimum.

Ennek semmi köze a nyelvvizsgához (nagyon kevés helyen kell a felvételihez).

A rokonodat is ezért vették fel.

2017. júl. 27. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
42%
De belehet kerülni felső oktatásba! 240 ponttal is azokat a szakokat hívják FOSZ(Felső Oktatási Szakképzés)-nek, ami általában két évesek adnak egy nagyobb értékű oklevelet mint egy OKJ-s képzés, de nem diploma!
2017. júl. 27. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! :)


Egyébként , nem teszek újabb erettsegit, mivel mar tettem, idén. Tavaly erettsegiztem rendesen de egy sport sérülés miatt , nem tudtam letenni a tesi erettsegit, igy azt novemberben tettem le, igy tavaly nem nyertem felvételt az egyetemre.

Májusban kijavítottam egy jegyemet, igy mindennel elégedett vagyok csak epp nyelvvizsgam nincs :/


Most meg a b-zi ponthatár miatt nem kerültem be.

2017. júl. 27. 07:18
 9/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem erted hogy nyelv ize nelkul is felvesznek??? Az h nelkule nincs eleg pontod az a te hibad
2017. júl. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem hanyagold az egyetemet. Azért azt nem tudni, hogy hogyan alakítják a ponthatárt és hogy mi az a bsc.. Ne is haragudj, de így semmi értelme.


A 280 pontnak meg elvileg a nyelvvizsga nélkül kell meglennie, tehát ez független a felvételedtől.

2017. júl. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!