Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Altalanos iskolai tanito,...

Altalanos iskolai tanito, mint masoddiploma?

Figyelt kérdés

Kulfoldre jartam egyetemre, muveszettorteneszkent vegeztem egy rangos egyetemen az Egyesult Kiralysagban. Habar imadom a szakmamat, igazi almom mindig is az volt, hogy tanito legyek altalanos iskolaban. Errol sokan lebeszeltek, de most nagyon gondolkozom azon, hogy megis beteljesitsem ezt a vagyam.

Mivel halvany fogalmam sincs a magyar felsooktatasrol, soha nem jelentkeztem, nem jartam, itt kerdezek. Ha mar van egy alapszakos diplomam (ami negy eves mester, de ettol meg szerintem alapszakkent honositanak), mennyi ideig tart a pedagoguskepzes? Beleszamit ez valamit egyaltalan? Levelezon vegeznem, mert mellette dolgozni szeretnek. Allamilag tamogatott a kepzes?

Arra is gondoltam, hogy muveszettortenet gimnaziumi tanar leszek, de ott nem sok munkalehetoseg lenne szerintem.

Egyebkent jelenleg a muzeumpedagogia a profilom (hogy legalabb valamit tanithassak). A jelenlegi munkaszerzodesem januar elejen jar le, akkor utazom haza Magyarorszagra.

2012-ben erettsegiztem, angol, magyar emelt, a tobbi alap, minden otos.


2017. júl. 29. 09:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Államilag támogatottan elvégezheted a szakot, mivel a féléveid(mind a 12) teljes egészében meg van, hiszen külföldön diplomáztál. Szerintem nem lenne rövidebb a képzés mert nem nagyon tudnál krediteket beszámítani, mert nem túl hasonló a két szak.
2017. júl. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel lassan kritikus a pegagógushiány kis hazánkban, akár diploma nélkül is elhelyezkedhetsz, ha vállalod, hogy 5 éven belül megszerzed a képesítést. A képzés hosszáról - többek között - a felvi.hu oldalon tudsz tájékozódni. Nem hiszem, hogy rövidíthető lenne, mert nem pedagógus végzettséggel rendelkezel, de egy kérdést megér az adott egyetem tanulmányi osztályán.
2017. júl. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Achillesz: ez komoly? hogy mukodik ez, egyszeruen csak jelentkezel egy allasra, es alairsz valamit hogy ot even belul lesz papir?

2017. júl. 29. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!