Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Logisztikus szeretnék lenni!...

Logisztikus szeretnék lenni! Megéri ebben az irányban tanulni?

Figyelt kérdés

Na szóval nekem a tanárom ajánlotta hogy nézzek utána mert belőlem jó szakember lehetne ezen a téren.

1., Pontosabban mi a feladata? Irodában ülős munka?

2., Mindenki azt mondja, a fizetés nem számít, azt csináld amit szeretsz... De azért szerintem kicsit számít szóval egy Magyarországon kezdő logisztikai mérnök mennyit kereshet?

3., Na és ha már előkerült a logisztikai mérnök kifejezés... Sok helyen olvasom hogy logisztikus, logisztikai mérnök, logisztikai menedzsment, stb... De fogalmam sincs, hogy mi a különbség! És találok egy csomó rövidítést, pl. Bsc meg Msc vagy valami ilyesmi, és örülnék ha kifejtenétek! ☺

4., Nyelvekkel kapcsolatban... Sokan az angolt javasolják, azzal nincs is probléma de mellé melyik nyelvet érdemes ebben az irányban? Én spanyolul szeretnék megtanulni, de nem tudom kezdhetek azzal valamit...

És szeretném ha tapasztalatokat írna aki ebben az irányban tanult tovább! Most leszek tizedikes, szóval még van pár évem, de mindenki, a tanárok is akkora nyomást helyeznek a diákokra, hogy már aggódok az érettségi miatt!

Békés megyében melyik iskolát ajánljátok ahol ebben az irányban lehet tanulni?

Előre is köszönöm ha elolvastátok, és köszönöm a válaszokat is!



2017. júl. 30. 09:25
 1/3 anonim válasza:

Szia!


Lehet, hogy már más fórumon választ kaptál a kérdéseidre, de hátha segít valakinek a döntésben. :)


1. Igen, természetesen főleg számítógép előtt végzett munka. Én műszaki menedzser szakon végeztem, logisztika és közlekedés szakiránnyal. Logisztikusként dolgozom lassan másfél éve. Én egy kis cégnél vagyok, tehát az én munkám elég sokrétű, a munkaköröd cégtől valamint cégmérettől függ. Pl. nagy cég esetén külön foglalkoztatnak valakit a beszerzésre, az igények felmérésére, a kiszállítások megtervezésére. Kisebb cégek esetén ezen munkakörökből többet is csinálhatsz kisebb volumenben. Valamint dolgozhatsz fuvarszervezőként is, ahol különböző cégeknek közvetítesz ki megfelelő fuvarozási eszközöket. Tehát egy elég tág, sokrétű feladatokat kívánó munka.


2. Én amikor kezdtem, bruttó 190000 Ft-ot kerestem + bruttó 45000 Ft cafeteriát. Mára ez az összes bruttó ~242000 + 45000 cafeteria. Nem egy álomfizetés menedzserként, de örülök, hogy van munkám. Persze ez is cégtől függ, multik biztosan jobban fizetnek.


3. Bsc / Msc a felsőoktatási szintet jelöli.

Bsc az alapképzés, ezen elvégzése után mehetsz tovább ha szeretnél mesterszakra (Msc).


4. angol+német, egyértelmű :)


Arra készülj fel, hogy a munka elég stresszes. Persze mint szinte minden, ez is függ a munkahelyedtől. De ha nincs semmi konkrét álmod, vágyad a munkakörödet illetően, a menedzser képzéseket tudom ajánlani. Gazdasági/műszaki menedzser. Nekünk a 4. félév után kellett szakirányt választanunk, tehát logisztika helyett tanulhattam volna minőségügyi vonalon is tovább.


Hajrá, sok sikert a továbbtanulásban!

2018. jan. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Masodik valaszolo,te hol tanultal?Engem is ez a szakirany erdekel,mert logisztikus szeretnek lenni,de nem tudom mennyire realis ez az elkepzeles.Letezik gazdasagi menedzser szak is,amivel szinten lehet logisztikai palyara allni?Valamint a muszaki menedzser kepzes mennyire volt nehez neked?Es az alapkepzes utan milyen mesterszakra lehet menni?Megkoszonnem a valaszokat!:)
2018. jan. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Munkát biztosan fogsz vele találni, ha szétnézel a legnagyobb álláshirdető portálok választékban pl. profession.hu, akkor látni fogod, hogy mennyi logisztikával kapcsolatos nyitott pozíció van (meg rejtett, de az persze nincs kitéve).


Olyan dolgot csinálj ami érdekel! Ha érdekel, akkor előbb-utóbb szakemberré válsz, élvezni is fogod, meg egyre keresettebbé válsz a munkáltatók szemében, egyre jobb pozíciókba tudsz jutni magasabb bérért. Karriert fogsz építeni.


Én egy késztermék raktárban vagyok logisztikai asszisztens. Nem mindenhol kérnek idegen nyelvet. Ha komoly pozícióba akarsz kerülni, pl. logisztikai mérnök, lean szakember, fejlesztőmérnök, stb. akkor a nyelv muszáj. Ilyen magasságban már biztosan kapcsolatba fogsz kerülni a szervezet idegen nyelvű vezetőivel, külső munkatársaival, a felsővezetéssel. Ilyen felelősségteljes munkakörben elengedhetetlen az idegen nyelvű kommunikáció.


Ha spanyolt szeretnél tanulni, akkor tanuld azt. Úgyis adni fogja magát majd a lehetőség, hogy olyan pozíciót találj, ahol a spanyolt kérik.


pl. [link]


Sok sikert kívánok, legyen sikeres jövőd!

2018. márc. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!