Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen szakra menjek (matek-fi...

Milyen szakra menjek (matek-fizika + Többi a leírásban)?

Figyelt kérdés

ELTE, BME-re szeretnék majd menni, esetleg SZTE (de ha ugyanaz a szak megvan az első kettőn, akkor nem mennék Szegedre...). Matematikából emelt szinten fogok érettségizni, az ötödik tantárgyam fizika lesz, amiből érettségizem, valószínűleg középfokon. Sok helyen láttam, hogy ha ezekkel mennék továbbtanulni, kellene hozzá informatika tudás, és igazából programozáson kívül jó vagyok infóból, ha ez számít valamit. Tudnátok olyan szakokat mondani, ahova érdemes lenne továbbmenni? Ahogy elnéztem, kb. 380-400 közötti pontom lenne (sajnos a történelem tudásom lehúzza majd a pontjaimat), ha fizikából esetleg emelt szinten érettségiznék, az 420-430-ra tudná megemelni a pontjaim számát, ahogy néztem.

Még annyit szeretnék, hogy egy kis leírást is tudnátok adni az adott szakról, de lehetőleg ne úgy, ahogy a felvin le van írva, hanem kicsit a saját szavaitokkal.

Előre is köszönöm a segítséget!



2017. júl. 30. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Én a BME-re jártam vegyészmérnökire szakra, de a tanulmányaim alatt egy kissé fizikás irányba tolódott az érdekelődésem. Véleményem szerint a matek és fizika iránti érdeklődéssel majdnem a összes BME-s szakra érdemes menni. Szerintem talán a legjobb, legkomplexebb a gépészmérnöki. Ide viszonylag kell a rajzkészség is. (nem annyira, mint egy építésznek). A vegyészmérnöki is jó szerintem, ha szereted a kémiát (is).
2017. júl. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!