Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hová tűnik az a sok biológia...

Hová tűnik az a sok biológia bsc diplomás ember?

Figyelt kérdés
Most számolgatok felvi által, és látom, hogy évente több száz diákot vesznek fel, és ha a 60%-a jut el a végzésig, akkor is több száz végez évente az országban. Hol helyezkedik el évről-évre ennyi ember? Ilyen mértékben szárnyal a gazdaság, ilyen nagy a felszívó ereje?

2017. júl. 31. 16:15
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Mezőgazdasági vagy élelmiszeripari üzemekbe is kerülni szoktak vezetőnek. Például egy gombatermesztő vállalkozásban kettőről is tudok. Bár megjegyzem hogy a gépész végzettségemmel is voltam ott vezető mert nagy volt a hiány munkaerőből.
2017. júl. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mojjo ***** válasza:
100%
Nem végez 60%-uk...
2017. júl. 31. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem 60% végez, hanem sokkal több.

Szóval akkor hol is vannak?

2017. júl. 31. 18:26
 4/7 Mojjo ***** válasza:
100%

@3: az ELTE-n szinte biztos, hogy kevesebb végez. Anno osztatlanon (igaz, az 5 év, de nem volt értelme előbb kiszállni) érzésre talán 20% végzett.


De mindegy is. Természetesen egy kutatószakos BSc-s diploma jóformán semmiféle szakmai pályára nem jó. Azoknak lehet jó, akik csak szeretnék beírni a cv-jükbe, hogy van valami felsőfokú végzettségük és ennyi. Elmennek mindenféle nem szakmai állásba, amit csak találnak.

2017. júl. 31. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De durva én meg pont az eltéről tudom oktatótól, hogy 60% felett végeznek az új rendszerben, akkor azt mondta, hogy kb 60-70% között mozog.

Debrecenben 80% körüli az érték.

Szegeden 70% körüli.

A vidéki helyeken változó.


Hát nem tudom, hogy mi az igazság.

A kérdés is így vetődött fel, hogy hová tűnt ennyi ember, mivel a kezdeti bsc felvételi határ ami 600-800 ember évente, ehhez képest msc képzést már csak durván 200 főre indítanak, és van egy nagy hézag, legalább még ugyanennyi, aki valahová máshová megy. Egy ideje felfigyeltem, hogy orvoslátogatók között rengeteg bioszos van, de nem hiszem, hogy csak oda tudnak menni, csak akkor hová kelendő egy bsc diplomás?

Én is erre a felsőoktatási végzettségre gondolok, csak kíváncsi lennék, hogy ki mit tud erről.



Mondjuk a régi osztatlanban szórták az embereket keményen, erre én is emlékszek. A rendszertanok, meg élettanok nyomták kifelé az embereket.

2017. júl. 31. 19:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elmennek külföldre, más Msc.-re, netán mégsem ezt a diplomájukat használják.
2017. júl. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mojjo ***** válasza:
100%

@5 ne hülyéskedj már, semmi baj nem volt a rendszertanokkal, élettanokkal. Tudom, ott voltam :D Növből A szinten, mégsem volt vészes. Szervkém, analkém volt nagy vízválasztó, meg ha már ilyen-olyan tanok, akkor az állatszervezettan. Főleg, ha Csörgőhöz kerültél :) Aki ott volt és végignyomta, az tudja miről beszélek :)


Amúgy ja, lehet, hogy a BSc/MSc rendszerre már annyit szelidült minden, hogy 60% felett végeznek. Csodálkoznék, de erről személyes tapasztalatom már nincs, így nem tudom cáfolni. Amúgy ki ez az oktató, akiről beszélsz? Valszeg ismerem :)

2017. júl. 31. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!